Cześć! Zastanawiałeś się kiedyś, jak sprawić, aby Twoja strona internetowa była łatwiej dostępna dla potencjalnych klientów, którzy chcieliby skorzystać z Twoich usług czy poznać Twoją ofertę? Jeśli tak, to dziś podzielę się z Tobą informacjami na ten temat. Jak się okazuje, jednym z kluczowych kroków, które warto zastosować w praktyce, jest przekierowanie domeny. Właśnie dlatego przeczytanie tego artykułu, będzie mogło bardzo Ci pomóc w tym procesie! W tym miejscu chcę Ci bardzo serdecznie podziękować za zainteresowanie, jakim obdarzasz moje wypociny, i mam nadzieję, że tego rodzaju mało formalne, ale bogate w konkretne informacje wpisy, trafiają w Twoje oczekiwania. Bez zbędnych dłużej przekonujmy się, jak działa przekierowanie domeny krok po kroku w przypadku firmy Netmark. Serdecznie zachęcam do dalszego czytania i zgłębiania tematyki, a być może wkrótce przekierowanie domeny przestanie być dla Ciebie tajemnicą.

Co to jest przekierowanie domeny?

Przekierowanie domeny to sposób, dzięki któremu można przekierować użytkowników z jednej nazwy domeny na inną. Może być wykorzystywane w przypadku, gdy chcesz skierować użytkowników na nową stronę internetową lub połączyć kilka stron pod jednym adresem. W przypadku netmark przekierowanie domeny odbywa się szybko i bezproblemowo, co jest istotne dla właścicieli stron internetowych, którzy kierują się na nową stronę lub scalają swoje witryny.

Dlaczego warto przekierować domenę?

Pozycjonowanie SEO

Przekierowanie domeny może pomóc poprawić pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarce. Domena źródłowa może mieć już wypracowane wartościowe linki i wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania. Dzięki przekierowaniu tychże wartości zostaną przekazane nowej domenie, co sprawi, że będzie ona bardziej widoczna dla potencjalnych użytkowników.

Nieprawidłowy adres URL

Jeśli strona posiada nieprawidłowy adres URL, przekierowanie domeny pozwala naprawić ten problem. W ten sposób użytkownicy będą mogli łatwo znaleźć Twoją witrynę, niezależnie od błędów, które mogą występować w adresie.

Netmark: Przekierowanie domeny krok po kroku

Aby przekierować domenę w usłudze Netmark, należy wykonać kilka podstawowych kroków:

1. Zaloguj się do swojego panelu klienta w Netmark.
2. Przejdź do sekcji „Domeny”.
3. Kliknij na nazwę domeny, której przekierowanie chcesz ustawić.
4. W lewym menu wybierz opcję „Przekierowanie” lub „Zarządzaj przekierowaniami”.
5. Ustaw przekierowanie, wprowadzając docelowy adres URL. Nie musisz wpisywać http:// lub https://, system to zrobi automatycznie.
6. Wybierz typ przekierowania:
301 Permanent: to stałe przekierowanie, które informuje przeglądarki i wyszukiwarki, że strona została przeniesiona na stałe. Wartości SEO zostaną przeniesione na nowy adres.
302 Temporary: to tymczasowe przekierowanie, które informuje przeglądarki, że strona została przeniesiona tylko na jakiś czas. Wartości SEO nie zostaną przeniesione na nowy adres.
7. Kliknij Zapisz.
8. Przekierowanie domeny zostanie aktywowane. Może to zająć kilka godzin.

Jak sprawdzić, czy przekierowanie domeny działa poprawnie?

Po ustawieniu przekierowania warto sprawdzić, czy działa ono poprawnie. Można to zrobić, wpisując adres przekierowywanej domeny w przeglądarce lub korzystając z narzędzi służących do sprawdzania przekierowań, np. Redirect Checker. W przeglądarce po wpisaniu adresu źródłowego powinieneś zostać automatycznie przekierowany na stronę pod adresem docelowym.

Problem z przekierowaniem? Skontaktuj się z Netmark

Jeśli napotkasz problemy z przekierowaniem domeny lub masz pytania, możesz skontaktować się z obsługą klienta Netmark. Eksperci pomogą Ci szybko rozwiązać ewentualne problemy i udzielą niezbędnych informacji na temat działania usługi.

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Podsumowanie: Netmark i przekierowanie domeny

Przekierowanie domeny to świetne rozwiązanie dla właścicieli stron internetowych, którzy chcą skierować użytkowników na nową stronę lub połączyć kilka domen. Warto zastosować przekierowanie, aby poprawić pozycjonowanie SEO oraz naprawić błędy w adresie URL. Usługa Netmark oferuje szybkie i efektywne przekierowanie domeny, które można wykonać w prosty sposób, krok po kroku:

  • Zalogowanie do panelu klienta
  • Wybranie domeny do przekierowania
  • Ustalenie docelowego adresu URL
  • Wybór typu przekierowania (301 Permanent lub 302 Temporary)

Po ustawieniu przekierowania warto sprawdzić jego poprawne działanie, korzystając np. z narzędzi takich jak Redirect Checker. W przypadku problemów z przekierowaniem domeny, eksperci obsługi klienta Netmark są dostępni, aby udzielić szybkiej pomocy i odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące usługi.