Zapraszam do zapoznania się z listą dostępnych jeszcze domen PREMIUM – wszystkie, które były wyróżniane na ostatnich listach i są jeszcze dostępne do zakupu lub dzierżawy.

Wycenę poszczególnej domeny znajdziesz klikając w wybraną nazwę i przechodząc do oferty sprzedaży danej domeny. 

dojrzaloscwsieci.pl

Pod domeną od 2010 roku funkcjonował projekt „Koalicja Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ „Dojrz@łość w sieci”. Serwis należał do UPC Polska oraz organizacji „Akademia Rozwoju Filantropii”. Celem projektu było zjednoczenie firm, organizacji pozarządowych, urzędów i instytucji na rzecz zachęcenia osób starszych do aktywnego korzystania z Internetu. Profil linków unikalny i naprawdę mocny (mimo że jedynie 80 ref domains, to każda ref domena naprawdę wysokiej jakości), a nazwa świetna na dobry portal w tematyce związanej z Internetem / Psychologią / Uzależnieniami / czy nawet aktywizacja osób starszych, bo i tak można nazwę kojarzyć 🙂

daewoo.com.pl

Co ciekawe, ostatnie kilkanaście lat domena wyłączona i opłacona, ostatni raz działająca strona wg web archive byla w 2006 roku – domena należała do marki samochodów deawoo – linków nadal sporo, również z zagranicznych serwisów, na pewno ciekawa opcja pod dobre zaplecze dla branży motoryzacyjnej

gametrade.pl

gametrade

Gametrade było platformą do sprzedaży i wymiany gier na PC i konsole, z rynkiem komunikowali się jako “Platforma legalnej darmowej wymiany gier”. Serwis funkcjonował w latach 2009 – 2019, oferował sprzedaż i skup gier, statystyki portalu sięgały w milionach odsłon. Świetny profil linkowy i jedyna w swoim rodzaju expirka na rynku.

ipis.pl

Ipis

IPIS.pl komunikował się jako “vortal przedsiębiorczych. Biznes i porady. Start-ups” – portal związany był ogólnie z prowadzeniem firmy, podatkami, finansami, franczyzą – szeroko pojętym biznesem. Funkcjowal już od początku roku 2000 aż do 2019 – wygasł raczej z przyczyn naturalnych. Rzetelny, biznesowo-edukacyjny profil linków.

automoc.pl

automoc

Domena pod którą od 2005 roku funkcjonował portal motoryzacyjny – profil linków standardowy jak na branże motoryzacyjną + całkiem sympatyczna nazwa domeny.

potrawyregionalne.pl

Bardzo mocna domena w banży kulinarnej – pod domeną funkcjonował serwis z przepisami kulinarnymi, uruchomiony w 2006 roku, stale aktualizowany do 2017. Co ważne, domena nadal jest w indeksie Google – zaindeskowanych jest nadal ponad 4000 słów kluczowych związanych z przepisami. Portal przestał działac w okolicy 20 stycznia tego roku, więc zdecydowanie jest to ciekawa opcja, dla kogoś kto np. chciałby odbudować serwis 1:1. Dodatowo ponad 350 wysokiej jakości ref domains – patrząc na cały overview, jedna z najciekawszych domen w zestawniu.

votumband.pl

Domena w branży “muzycznej”, o zdecydowanie bardzo mocnym i rozbudowanym profilu linków -domena należała do zespołu muzycznego “Votum”, zespół tworzył muzykę w klimatach heavy metalu. Warto zwrócić uwagę na dużo mocnych linków z serwisów zagranicznych (zdecydowanie przeważającymi nad linki z domen pl ), zespół prawdopodobnie grał koncerty na całym świecie.

homiki.pl

Dość nietypowa i interesująca domena – od 2004 roku pod domeną funkcjnowało czasopismo internetowe i portal w tematyce LGBTQ “Portal aspirujący. Społeczno-kulturalno-LGBTQ. Pozytywny dla wszystkich. Otwarty”. Na domenie było bardzo dużo treści związanych właśnie z tematyką LGBTQ. Portal prowadziło “Stowarzyszenie Otwarte Forum”. Bardzo dużo linków z wiki, z serwisów zagranicznych, linki oczywiście zachaczające i związane z tematyką “ero”.

videoaudio.pl

Od lat 2005-2007 serwis o technologii video & audio – Odtwarzacze Blu-ray • Soft DVD • Recenzje playerów MP3 • Artykuły audio/video – po latach nadal do domeny prowadzi sporo linków – profil w sumie standardowy jak dla tego typu branży, ale w mojej ocenie nadal wartościowy. Biorac pod uwagę samą nazwe domeny – całość na pewno z biznesowym potencjałem – czy na rozwój portalu contentowego czy nawet sklepu e-commerce z tego typu sprzętem.

liderzyit.pl

Organizowany co roku od 2013 konkurs pt “Liderzy IT”. Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie najlepszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań, produktów oraz usług technologicznych w branży IT. Sporo unikatowych ref domen i linków prowadzących do domeny + zgrabna nazwa domeny – również warto zajrzeć.

nietylkorozowo.pl

Wydaje mi się że dostepność domen związanych z macierzyństwem/ rodziną i tematyką związaną szeroko z “Kobietą” jest co raz mniejsza. Tutaj mamy domenę po blogu prowadzonym przez jedną Pań, raczej nie znajdziemy backlinków z portali o największych DR’kach, ale za to linkuję ją sporo innych tematycznych blogów.

zamkor.pl

Zamkor był wydawnictwem specjalizującym się w podręcznikach szkolnych z fizyki i chemii dla nieistniejących już gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – mamy tutaj mocny edukacyjny profil linków, linki związne z edukacją i oświatą

kulinarnawyspa.pl

Robiąc małą klamrę kompozycyjną, listę domen wyróżnionych zamyka również domena z branży kulinarnej – co prawda, profil linków nie jest tak mocny jak dla przepisyregionalne.pl, ale domena zdecydowanie warta uwagi 🙂

wdolnymslasku.pl

Działający od 2013 roku portal regionalny związany z wydarzeniami w dolnym śląsku, następnie od 2016 przekierowany na domenę z końcową .com. Dobry profil linków z lokalnych i regionalnych serwisów związanych z woj. dolnośląskim.

przyroda.katowice.pl

Serwis funkcjonujący od 2002 roku do ok. 2015 roku, później wyłączony, opracowywany przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Portal zawierał takie działy jak Przyroda nieożywiona; przyroda ożywiona; człowiek i przyroda, badania i edukacja, orchrona przyrody. Ciekawe linki lokalne związane ze Śląskiem i linki związane z naturą, orchroną środowiska.

pobieraczek.pl

Pobieraczek był serwisem umożliwiającym pobieranie filmów, muzyki, programów i gier głównie w latach 2009-2013, przestał działać w okolicy 2015 roku. Mimo upływu lat, do serwisu kieruje sporo wartościowych linkow związnych ze światem online i web itd, a sama nazwa ma ciekawy potencjał na podobny serwis ????

plikos.pl

Właściwie ta sama kategoria co w/w pobieraczek, natomiast plikos był po prostu darmowym hostingiem plików, serwis działał od 2007 do 2021 roku, a więc naprawdę długo. Sporo wartościowych linków z domen związanych z ogólnopojętym “web’em”.

skarbykultury.pl

Portal uruchomiony pod koniec 2010 roku, funkcjonujący nieprzerwanie do polowy 2021 – związany z Historią, kulturą i sztuką, wydarzeniami, sztuką współczesną. Serwis prowadzony przez redaktorów czasopisma Skarby Kultury – przestrzeń fascynatów historii kultury. Sporo wartościowych linków lokalnych.

gigacon.pl

Pod domeną w latach 2006 – 2015 funkcjonowała strona jednej z największych na polskim rynku konferencji o tematyce informatycznej. Wyjątkowy profil linków z wiązanych z IT i bezpieczeństwem w sieci. Zdecydowanie polecam zajrzeć.

dziecinstwobezprzemocy.pl

dziecinstwobezprzemocy

Wyjątkowo mocna domena w branży około parentingowej – trudno chyba o bardziej mocny profil linków w szeroko pojętej tematyce “dziecko”. Domena z historią od 2009 roku, strona prowadzona przez znaną fundację “Dzieci Niczyje”. Linki z największych serwisów związanych z parentingiem, linki ze stron miast, policji, gov, szkół, serwisów prawnych.

fistaszkowelove.pl

fistaszkowelove

Domena w indeksie od 2015 roku – pod domeną funkcjonował prywatny blog o tematyce parentingowej – autorka, która prowadziła blog tak pisała o sobie: “Jestem szczęśliwą mamą do szaleństwa zakochaną w swoich dzieciach. Pasjonatką fotografii dziecięcej łapiącą nasze szczęście w kadry”. Do domeny kieruje sporo tematycznych linków związanych z dzieckiem, kobietą, stylem, fotografią.

gangdesign.pl

gangdesign

Domena ze sporą ilością wartościowych polskich i zagranicznych linków ze świata mebli użytkowych i designu. Naprawę spora ilośc linków zagranicznych – stale linkowana od 2011 roku. Należała do projektantki / biura projektowego z Warszawy.

kalorynka.pl

kalorynka

Biorąc pod uwagę spore zapotrzebowanie rynku na domeny zwiazane z odchudzaniem i dietą, kalorynka.pl może być naprawdę całkiem ciekawą propzycją – biorąc pod uwagę nawet dobrą nazwę domeny. Pod domeną od 2009 roku funkcjonowała stroną promujące diętę właśnie o nazwie “Kalorynka”, i jak pisali “Dieta Kalorynki została stworzona z wykorzystaniem najnowszej wiedzy dietetycznej oraz w oparciu o wieloletnie doświadczenie i pracę dietetyków z osobami odchudzającymi się”. Sensowny profil linków związany z dietą i odchudzaniem.

motohangar.pl

motohangar

Pod domeną od 2012 roku funkcjonowało “Centrum Motocyklowe” – (salon suzuki oraz salon Kawasaki) – biorąc pod uwagę zgrabną nazwę i motoryzacyjny profil linków, sensowna propozycja na portal motoryzacyjny.

my3miasto.pl

my3miasto

Domena pod którą od 2012 funkcjonował portal lokalny, związany z bieżącymi wydarzeniami w Trójmieście. Idealna do zagospodarowania na nowo, jako np. portal lokalny związany z Trójmiastem.

pak.info.pl

pakinfo

Wyjątkowo interesujący profil linków w branży przemysłowo-budowlnej – domena należała do Wydawnictwa PAK, które prowadziło czasopismo “Pomiary Automatyka Kontrola”. Domena z historią od 2007 roku, profil linków naprawdę unikatowy.

Turysta.net.pl

turysta

Dobry i mocny turystyczny profil linków, historią sięgając aż roku 2001. Pod domeną działał portal turystyczny, pozwalał łatwo znaleźć noclegi i obiekty turystyczne w całej Polsce. Uniwersalna nazwa domeny, pozwala ją zagospodarować pod wiele różnych projektów.

vtour.pl

Jedna z ciekawszych, zrealizowanych opcji ostatnich tygodnii – pod domeną vtour.pl w latach 2009 – 2019 funkcjonował projekt w ramach którego realizowano wirtualne spacery po polskich miastach – na stronie można było zwiedzać wirtualnie atrakcyjne obiekty takie jak: Zamki, Pałace, Muzea, Zabytki, Kościoły, Uczelnie. W bazie było zkatalogowanych ok. 150 polskich miast i gmin. Mamy więc tutaj unikalny profil linków, linki z polskich miast i gmin, stron rządowych. Sporo linków prowadzi jednak do subdomen, o czym trzeba byłoby pamietać odbudowując serwis / tworząc nowy serwis.

Dzierżawa wygasłych domen SEO to świetne rozwiązanie, pozwalające Ci np. zbudowanie dużego zaplecza stron, bez ponoszenia dużych nakładów na start. Dlaczego warto rozważyć dzierżawę domen z expirki.pl?

  • Masz dostęp do wybranej domeny SEO w świetnej cenie już od 15 zł /mc – nie musisz ponosić większych kosztów związanych z zakupem domeny
  • Dzierżawa odbywa się w sposób automatyczny poprzez serwis aftermarket.pl – wystarczy, że zasilisz swoje konto wybraną kwotą i automatycznie co miesiąc zostanie wygenerowana faktura VAT
  • Tak długo jak dzierżawisz domenę jesteś jej jedynym abonentem – domena jest w pełni zabezpieczona na Twoim koncie i nikt ma do niej dostępu
  • Dzierżawa jest na czas nieokreślony – w trakcie dzierżawy masz pełne prawa do domeny i w każdej chwili możesz zrezygnować z dzierżawy domeny bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów (z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia)
  • Nie musisz przenosić dzierżawionej domeny np. do innej firmy hostingowej – masz pełen dostęp do zarządzania domeną w panelu serwisu.

Transakcję dzierżawy może rozpocząć samodzielnie przechodząc do oferty sprzedaży danej domeny

Pytania odnośnie domen?

Napisz na kupuje@expirki.pl