Widzę, że poszukujesz poradnika, który w prosty i przyjazny sposób, choć czasami z drobnymi błędami stylistycznymi, wprowadzi Cię w tematykę łączenia bloga na Bloggerze z własną domeną z OVH. Dobrze trafiłeś, bowiem w naszym artykule krok po kroku zaprezentujemy Ci na co musisz zwrócić uwagę aby skonfigurować swoją stronę internetową, jak gdyby prowadził Cię za rękę sam autor bloga. Więc bez zbędnego przedłużania, zapraszam Cię do zapoznania się z treścią artykułu, który z pewnością będzie źródłem inspiracji na drodze do stworzenia spektakularnej i profesjonalnej strony internetowej, będącej wizytówką w internecie.

Krok 1: Zakup domeny w OVH i założenie bloga na Bloggerze

Zacznijmy od podstaw, czyli od zakupu domeny w OVH oraz założenia bloga na platformie Blogger. Domena to adres internetowy, pod którym będą mogli Cię znaleźć internauci, a dzięki Bloggerowi zyskasz darmowe narzędzia do łatwego tworzenia i edycji swojego bloga.

Zakup domeny w OVH

Aby zakupić domenę w OVH, wystarczy wejść na stronę główną OVH, zarejestrować się i wybrać odpowiednią dla siebie domenę oraz opłacić ją. Pamiętaj, że możesz wybrać różne rozszerzenia domeny, takie jak .com, .pl czy .eu.

Założenie bloga na Bloggerze

Założenie bloga na Bloggerze to bardzo prosty proces. Wystarczy mieć konto Google, wejść na stronę główną Bloggera oraz kliknąć na przycisk “Utwórz blog”. Następnie trzeba wybrać odpowiednią nazwę oraz szablon swojego bloga.

Krok 2: Przygotowanie do łączenia bloggera z domeną OVH

Aby połączyć swojego bloga z własną domeną, będziesz musiał wejść w ustawienia obydwu serwisów: w panelu OVH oraz Bloggerze.

Wejście w ustawienia OVH

Zaloguj się do swojego konta na stronie OVH i przejdź do panelu zarządzania swoją domeną. Tutaj będziesz musiał dokonać konfiguracji DNS, aby wskazać na serwery Bloggera.

Wejście w ustawienia Bloggera

W panelu Bloggera przejdź do ustawień swojego bloga i wybierz zakładkę „Domena”. Tutaj będziesz musiał podać swoją domenę OVH, żeby przekierować bloga na nią.

Krok 3: Konfiguracja DNS w OVH

Konfiguracja DNS jest kluczowym krokiem w procesie łączenia bloga z domeną OVH. Bez właściwej konfiguracji domeny adres twojego bloga nie zostanie przekierowany na twoją domenę.

Dodanie rekordów CNAME w OVH

W panelu OVH przejdź do ustawień swojej domeny, a następnie do zarządzania strefą DNS. Tutaj dodaj rekordy CNAME, które wskazują na serwery Bloggera. Wpisz niezbędne informacje zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez Bloggera w ustawieniach domeny na swoim blogu.

Krok 4: Ustawienie przekierowania w Bloggerze

Po prawidłowym skonfigurowaniu DNS w OVH, będzie trzeba jeszcze ustawić przekierowanie w ustawieniach Bloggera.

W ustawieniach Bloga, w zakładce „Domena”, wpisz swoją domenę OVH i zaznacz pole „Przekierowanie na www” (jeśli chcesz, aby adres twojego bloga zaczynał się od „www”).

Krok 5: Cierpliwość – oczekiwanie na propagację DNS

Wszystkie zmiany wprowadzone w ustawieniach DNS wymagają pewnego czasu, aby się rozpowszechnić w internecie. Ten proces nazywa się propagacją DNS i może trwać nawet do 48 godzin.

Warto więc cierpliwie czekać na zakończenie propagacji przed sprawdzeniem, czy konfiguracja została przeprowadzona poprawnie i czy strona działa prawidłowo.

Krok 6: Sprawdzanie działania i ewentualne poprawki

Kiedy propagacja DNS dobiegnie końca, warto upewnić się, że strona działa prawidłowo pod nowym adresem. Warto też sprawdzić, czy wszystkie linki prowadzą do odpowiednich stron oraz czy nie ma żadnych problemów z dostępnością strony. Jeśli natrafisz na problemy, wróć do ustawień OVH i Bloggera oraz sprawdź, czy wszystko zostało ustawione zgodnie z instrukcjami.

Mając na uwadze powyższą instrukcję, nie będziesz mieć problemów z połączeniem swojego bloga na Bloggerze z domeną z OVH. Powodzenia!

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Podsumowanie – Połączenie Bloggera z domeną OVH

W artykule opisano krok po kroku proces łączenia bloga na Bloggerze z domeną zakupioną w OVH. Najważniejsze aspekty przedstawione w tekście obejmują:

  • Zakup domeny w OVH i założenie bloga na Bloggerze
  • Przygotowanie do łączenia bloggera z domeną OVH poprzez dostosowanie ustawień w obydwu serwisach
  • Konfiguracja DNS w OVH, w tym dodanie rekordów CNAME wskazujących na serwery Bloggera
  • Ustawienie przekierowania w Bloggerze na swoją domenę OVH
  • Oczekiwanie na propagację DNS, która może trwać do 48 godzin
  • Sprawdzanie działania strony i ewentualne poprawki po zakończeniu propagacji DNS

Ściśle przestrzegając opisanych w artykule kroków, można pomyślnie połączyć swojego bloga na Bloggerze z wybraną domeną w OVH, co pozwoli na lepsze zarządzanie swoją stroną i jej promocję w internecie.