W dzisiejszych czasach, rosnące zainteresowanie prowadzeniem własnego bloga, czy to w celach prywatnych, czy zawodowych, sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowanych tematyką związaną z zakładaniem darmowego pamiętnika w sieci. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, który przedstawia przegląd najlepszych stron do założenia swojego bloga nie ponosząc żadnych kosztów. Jeśli więc tylko masz pomysł na bloga i chciałbyś się dowiedzieć, na jakiej stronie będziesz mógł go założyć, serdecznie zapraszamy do poświęcenia swojego cennego czasu na sprawdzenie tego omówienia. W nim dokładnie przedstawiamy, jak można się cieszyć z możliwości prowadzenia bloga, nie wydając na niego ani grosza. Ten poradnik z pewnością okaże się dla Ciebie pomocenny i właśnie dlatego nie pożalujesz tysiacami rekesówów, że postanowiłeś go przeczytać, aby poczuć się odrobinę pewniejszym w dziedzinie blogowania.

1. WordPress.com

Jedną z najpopularniejszych stron internetowych, na której można założyć darmowego bloga, jest WordPress.com. Ta platforma posiada szeroką gamę narzędzi oraz szablonów, pozwalających na tworzenie i personalizowanie swojego wymarzonego bloga. Warto jednak zaznaczyć, że darmowe wersje ograniczają niektóre opcje, takie jak zakres dostępnych motywów czy własne domeny.

Powiązane frazy dodatkowe:

Aby korzystać z WordPress.com nie są potrzebne zgłębione umiejętności programistyczne, co sprawia, że jest to doskonałe miejsce dla osób zaczynających swoją przygodę z blogowaniem.

2. Blogger (Blogspot)

Kolejną stroną, na której można założyć darmowego bloga, jest Blogger (Blogspot). To narzędzie jest własnością Google i pozwala na szybkie oraz łatwe założenie bloga, nie potrzebujesz dodatkowego konta – wystarczy konto Google. Warto dodać, że Blogger oferuje prosty edytor oraz możliwość wyboru szablonów, które można dostosować do swoich potrzeb.

Powiązane frazy dodatkowe:

Blogger doskonale sprawdza się szczególnie dla użytkowników, którzy prowadzą bloga hobbystycznie lub nie posiadają jeszcze dużego doświadczenia w blogowaniu.

3. Wix.com

Wix.com to strona internetowa, na której można założyć zarówno darmowego, jak i płatnego bloga. Darmowe wersje oferują co prawda ograniczoną ilość opcji i narzędzi, jednak dla początkujących blogerów powinno to być wystarczające. Wix.com wyróżnia się intuicyjnym edytorem drag-and-drop, który umożliwia łatwe tworzenie estetycznych stron internetowych.

Powiązane frazy dodatkowe:

Wybór Wix.com może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które już teraz myślą o rozbudowie swojego bloga w przyszłości, ponieważ istnieje możliwość płatnej aktualizacji w dowolnym momencie.

4. Tumblr

Tumblr to kolejna platforma, na której można założyć darmowego bloga. Co więcej, Tumblr łączy w sobie cechy bloga, jak również społecznościowego medium. Jest szczególnie polecany dla osób, które chcą dzielić się głównie zdjęciami, obrazkami czy krótkimi wpisami tekstowymi z innymi użytkownikami.

Powiązane frazy dodatkowe:

Ze względu na swoją formę oraz prostotę obsługi, Tumblr może być preferowany przez mniej doświadczonych blogerów, którzy chcą zdobyć grupę odbiorców w krótkim czasie.

5. Medium

Platforma Medium to kolejne miejsce, na którym można prowadzić własnego działalność jako blogera. Chociaż nie jest typowym miejscem do tworzenia bloga, pożądane było wymienić tę propozycję. Szczególnie te osoby, które cenią sobie wygodne czytanie oraz pisanie pozbawione rozpraszających elementów, znajdą na Medium swoje miejsce. Medium warto rozważyć, jeśli Twoja działalności jako blogera koncentruje się bardziej na treści tekstowych aniżeli wizualnych czy graficznych.

Powiązane frazy dodatkowe:

Medium to odpowiednie miejsce dla tych, którzy chcą poświęcić więcej uwagi jakości swoich wpisów i skupić się na promocji swojej osoby jako autora oraz ekspercie w określonej dziedzinie.

6. Jimdo

Jednym z miejsc, na które można założyć darmowego bloga, jest platforma Jimdo. Ta platforma posiada spore możliwości personalizacji, intuicyjny interfejs oraz możliwość korzystania z responsywnych szablonów. Jimdo może być wyborem dla tych osób, które chcą prowadzić bloga w połączeniu, chociażby, z prostym sklepem internetowym, ponieważ oferuje zarówno plany darmowe, jak i płatne.

Powiązane frazy dodatkowe:

Jimdo może być odpowiednią alternatywą dla osoby, która chce połączenia funkcji blogowania z innymi elementami strony internetowej.

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Podsumowanie

W artykule omówiliśmy różne platformy, na których można założyć darmowego bloga. Wśród nich znalazły się popularne strony, takie jak: WordPress.com, idealne dla osób zaczynających przygodę z blogowaniem; Blogger (Blogspot), rekomendowany dla hobbystów oraz początkujących blogerów, korzystających z konta Google; Wix.com, oferujący intuicyjny edytor drag-and-drop oraz możliwość płatnej aktualizacji; Tumblr, szczególnie polecany dla twórców treści wizualnych; Medium, skierowane do autorów tekstów i ekspertów w określonych dziedzinach oraz Jimdo, umożliwiające połączenie blogowania z innymi funkcjami strony internetowej.