Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprawić, aby przeglądanie witryn internetowych stało się jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne? A może pragniesz zwiększyć pewność, że dostarczone informacje są rzetelne oraz pochodzą z prawdziwych i zaufanych źródeł? W takim razie ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem krok po kroku na temat dodawania domen do zaufanych, dzięki któremu lepiej zadbacie Państwo o swoje cyfrowe bezpieczeństwo oraz dostęp tylko do sprawdzonych i wartych uwagi zasobów. Chociażby tematyka z pozoru wydaje się być zawiła, obiecujemy, że po przeczytaniu niniejszej publikacji wszelkie trudności staną się prostsze i czytelniejsze, a korzyści będą niemal natychmiastowe. Zapraszamy!

Krok 1: Wybór przeglądarki internetowej

Aby dodać domenę do zaufanych, należy najpierw wybrać przeglądarkę internetową, której używamy na co dzień. Różne przeglądarki mają różne metody dodawania stron do swojej listy zaufanych, ale proces jest podobny. W tym artykule skupimy się na trzech najpopularniejszych przeglądarkach: Google Chrome, Mozilla Firefox i Microsoft Edge.

Krok 2: Przejdź do ustawień przeglądarki

W każdej z przeglądarek musisz dostać się do ustawień, aby dodać domenę do zaufanych.

Google Chrome

W przypadku Google Chrome, kliknij ikonę trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie wybierz „Ustawienia”.

Mozilla Firefox

Jeśli używasz Mozilla Firefox, kliknij ikonę trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu okna przeglądarki, a następnie przejdź do „Opcje”.

Microsoft Edge

Dla Microsoft Edge kliknij trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki, następnie wybierz „Ustawienia”, a następnie „Ustawienia prywatności, wyszukiwania i usług”.

Krok 3: Zarządzanie ustawieniami prywatności

Po przejściu do ustawień przeglądarki, musisz znaleźć odpowiednią sekcję, gdzie będziesz mógł dodać domenę do zaufanych.

Google Chrome

W panelu ustawień Google Chrome przewiń w dół do sekcji „Prywatność i bezpieczeństwo” i kliknij „Ustawienia witryn”. Tutaj znajdziesz opcję „Domeny zaufane„.

Mozilla Firefox

W przypadku Mozilla Firefox, przejdź do zakładki „Prywatność i bezpieczeństwo”, a następnie wybierz „Ochrona przed oszustwami i oprogramowaniem szpiegującym„. Z rozwijanej listy wybierz „Zarządzaj wyjątkami”, co pozwoli ci dodać domenę do zaufanych.

Microsoft Edge

Dla Microsoft Edge, przewiń w dół do sekcji „Prywatność, wyszukiwanie i usługi” i kliknij „Ustawienia witryn„, gdzie będziesz mógł zarządzać swoją listą zaufanych.

Krok 4: Dodawanie domeny do zaufanych

Teraz, gdy jesteś już w odpowiednim miejscu, możesz dodać domenę do zaufanych.

Google Chrome i Microsoft Edge

W przypadku Google Chrome i Microsoft Edge, kliknij „Dodaj” obok „Domeny zaufane” lub „Ustawienia witryn” i wpisz adres URL witryny, którą chcesz dodać do zaufanych. Upewnij się, że poprawnie wpisujesz adres witryny, aby uniknąć błędów.

Mozilla Firefox

W przypadku Mozilla Firefox, kliknij „Dodaj witrynę” w oknie „Zarządzaj wyjątkami” i wprowadź adres URL witryny, którą chcesz dodać do zaufanych. Następnie kliknij „Zezwól” lub „Dodaj wyjątek„.

Krok 5: Zakończ proces dodawania domeny do zaufanych

Po dodaniu domeny do zaufanych, upewnij się, że zmiany zostały zapisane w ustawieniach przeglądarki.

Google Chrome i Microsoft Edge

W przypadku Google Chrome i Microsoft Edge, zatwierdź dodanie domeny, klikając przycisk „Zapisz„, „Dodaj” lub „Zamknij„.

Mozilla Firefox

W Mozilla Firefox, kliknij „Zamknij” w oknie „Zarządzaj wyjątkami”, a następnie zamknij ustawienia, opuszczając zakładkę „Opcje” albo klikając „OK”.

Krok 6: Ciesz się bezpiecznym i zaufanym przeglądaniem

Teraz, gdy dodałeś domenę do zaufanych, możesz cieszyć się bezpiecznym i zaufanym przeglądaniem internetu, mając pewność, że dostarczone informacje pochodzą z prawdziwych i zaufanych źródeł.

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Podsumowanie: Dodawanie domeny do zaufanych przeglądarek

W celu dalszego zabezpieczenia podczas przeglądania internetu, warto dodać domeny zaufane do swojej przeglądarki. W tym artykule omówiono proces w trzech popularnych przeglądarkach: Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Microsoft Edge.

Zaczynając od wyboru odpowiedniej przeglądarki, należy przejść do ustawień przeglądarki. W Chrome poprzez trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu, w Firefox przez trzy poziome kreski, a w Edge przez trzy poziome kropki. Następnie odnaleźć panel zarządzania ustawieniami prywatności, gdzie znajdują się domeny zaufane.

W przypadku Chrome i Edge, należy kliknąć „Dodaj” i wprowadzić adres URL, natomiast w Firefox pomocne jest „Zarządzanie wyjątkami”. Po dodaniu domeny, zatwierdzenie zmian odbywa się różnie w zależności od przeglądarki: w Chrome i Edge naciskając „Zapisz”, „Dodaj” lub „Zamknij”, a w Firefox klikając „Zamknij” w oknie „Zarządzaj wyjątkami”.

Po wykonaniu ww. kroków, przeglądanie internetu będzie bezpieczniejsze pod kątem dostarczanych informacji, które pochodzą z zaufanych źródeł.