Uruchamianie zaplecz i PBNów w ostatnim czasie zyskuje na popularności – oczywiście świetnie jeśli zaplecza budujemy na wartościowych expirkach, z mocnymi linkami i naturalną historią.

Jedne z najlepszych domen potrafią osiągać na rynku wtórnym / aukcjach nawet 4-cyfrowe kwoty. Podobnie czasami bywa u nas – wycena świetnej domeny, zupełnie unikatowej nazwy w niszowej branży i w dodatku bardzo dobrego profilu linkowego – również potrafi przybierać 4 czy 5 cyfrowe kwoty. ( a jest to zwykle i tak ułamek kwoty jaką trzeba byłoby wydać na linkbuilding, aby zbudować podobny profil od zera ).

O ile na aukcjach, nie mamy wyjścia i jeśli chcemy wykorzystać domenę na własne potrzeby, musimy zainwestować większą kwotę, tak w przypadku każdej domeny dodanej do bazy expirki.pl dostępna jest możliwość jej dzierżawy – zwykle w niskiej, atrakcyjnej kwocie w stosunku do ceny “Kup Teraz”.

Z uwagi, że w ostatnim czasie coraz więcej Klientów wybiera tą formę transakcji, przygotowałem dla Was małe FAQ:

Czym właściwie jest dzierżawa domeny?

Jest to wynajem domeny, który umożliwia w ramach stałej, comiesięcznej niskiej kwoty dostęp do wydzierżawionej domeny z możliwością jej pierwokupu.

W momencie gdy dokonacie tego typu transakcji, następuje automatycznie cesja domeny (domena jest przenoszona na Wasze konto i możecie w 100% nią dysponować – skierować DNS’y na zewnętrzny hosting czy dodać do konta hostingowego na aftermarket itp. ( jedynym ograniczeniem jest brak możliwości pobrania authinfo i jej wytransferowania z konta ).

Jakie korzyści daje dzierżawa domen?

 • Dostęp do najlepszych i najwyżej wycenionych domen w rozsądnym, miesięcznym budżecie
 • Dzierżawa odbywa się w sposób w pełni automatyczny przez system aftermarket
 • Tak długo jak dzierżawisz domenę jesteś jej jedynym abonentem – domena jest w pełni zabezpieczona i nikt inny ma do niej dostępu
 • W każdej chwili możesz zrezygnować z dzierżawionej domeny
 • Dzierżawa już od 19 zł netto / mc / domena
 • Domeny możesz wykorzystać w dowolnym zakresie biznesowym (sprzedawać linki, linkować Klientów, publikować strony, robić 301’ki itp )

Czym jest pierwokup domeny?

Dzierżawa nie musi trwać w nieskończoność – jeśli po jakimś czasie, domenowe inwestycje zaczynają się zwracać, domenę możesz kupić w cenie KT po przez opcję “pierwokupu” – w panelu konta aftermarket – tego typu opcja, jest dostępna wyłącznie dla Ciebie, nikt inny nie ma możliwości zakupu domeny w transakcji dzierżawy.

Czy mogę zrezygnować z dzierżawy?

W każdej chwili możesz zrezygnować z dzierżawy – np. możesz wynająć domenę na 1 miesiąc np. testując przekierowanie 301 i jeśli nie da ono efektu, wypowiadasz dzierżawę. Zwykle koszt takiego testu wyniesie kilkadziesiąt zł (w zależności od jakości domeny)

A co jak zapomnę opłacić czynsz w danym miesiącu?

Bez obaw – domena pozostaje bezpieczna na Twoim koncie, nawet jeśli zapomnisz opłacić 2 czynszów z rzędu – system aftermarket co miesiąca pobiera kwotę dzierżawy z salda i automatycznie generuje fakturę vat, a w momencie gdy brakuje środków, wysyła automatyczne powiadomienia

Czy expirki.pl mogą mi wypowiedzieć dzierżawę (np. jak już zainwestuje i uruchomię strony? )

Nie! Nie mamy w systemie technicznie takiej możliwości. Jedyną sytuacją w której domena możne do nas wrócić to 3-krotny brak zapłaty czynszu lub wypowiedzenie dzierżawy przez dzierżawce.

O czym jeszcze muszę wiedzieć?

 • Dla każdej transakcji okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc (czyli w momencie decyzji o rezygnacji z dzierżawy, będziesz musiał opłacić jeszcze 1 dodatkowy czynsz )
 • Coroczne odnowienie domeny jest po Twojej stronie ( tutaj również, aftermarket automatycznie wygeneruje zamówienie )

Jak zawrzeć transakcję dzierżawy?

Transakcję możesz zainicjować bezpośrednio wchodząc na daną domenę z naszego arkusza lub kontaktując się z nami.

Dzierżawa, 5, 10, 20, 50 domen +

Jesteś zainteresowany dzierżawą większej liczby domen? Napisz do nas – zaproponujemy indywidualną propozycję cenową na cały pakiet domen do dzierżawy.

Nie wiesz, które domeny wybrać?

Napisz, doradzimy w wyborze i podpowiemy, które domeny będą lepsze od innych i dlaczego

Podsumowując, w oparciu o dzierżawione domeny:

 • możesz budować i rozwijać w pełni stabilny biznes (domeny są zabezpieczone)
 • zyskujesz bezpośredni dostęp do najlepszych i najdroższych expirek w bazie
 • dzierżawa działa w tle – odnawia się w sposób automatyczny
 • możesz łatwo skalować każdy biznes oparty o strony, PBN’y, zaplecza i różne inne projekty webowe.

Zachęcam do rozważenia tego typu formy wykorzystania ciekawych expirek. Oczywiście arkusz znajdziesz poniżej:

Lista do wglądu:
Baza expirek w Arkuszach Google – przeglądaj online
Baza expirek Excel (xlsx) – pobierz