Dodaliśmy trochę nowych domen do listy, zapraszam więc do rzucenia okiem przy porannej kawie : )

Link do wpisu na expirki.pl:
https://expirki.pl/nowe-domeny-07-09-2022/

Lista do wglądu:
Baza expirek w Arkuszach Google / xlsx

Nowe domeny szczególnie wyróżnione:

pustamiska.pl

pustamiska

Domena pod którą funkcjonowała kiedyś fundacja i akcja charytatywna, której celem była poprawa standardów bytu cierpiących w schroniskach zwierząt. Historia domeny od 2010 roku, oczywiście 1.4k ref domen robi wrażenie, ale poza dość popularnymi jak na branże miejscówkami, są tam głównie linki z blogspotów. Mimo wszystko, patrząc na całokształt, same statystyki, obiektywnie może być dobrym pomysłem pod portal contentowy czy np. afiliacje karmy dla zwierząt. Zapewne, marketingowo byłoby lepiej gdyby miska była pełna, ale myślę że kreatywnie można nawiązać do nazwy domeny i to wyjaśnić.

dashofer.pl

dashofer

Domena z historią w webarchive od 1999 roku, funkcjonowała jako strona niemieckiego wydawnictwa związanego głównie z budownictwem, energetyką, elektryką, elektrotechniką. Sporo branżowych i fajnych linków. O ile nazwa nic nie mówi, to profil linków zdecydowanie warty uwagi dobry dla branży budowlanej, domena idealna pod mocną zapleczówkę, aby linkować z niej właśnie tego typu Klientów.

ursus.warszawa.pl

ursus

Dobra expirka pod pozycjonowanie lokalne dla Warszawy. Pod domeną ursus.warszawa.pl od 2003 roku funkcjonowała oficjalna urzędu dzielnicy Ursus. Mamy więcej tutaj linki z wiki, linki z innych instytucji, miejsc związanych z Warszawą, wielu mniejszych i wartościowych stron.

ebiznesfest.pl

ebiznesfest

Organizowany w latach 2011 – 2017 #e-biznes festiwal- konferencja prezentująca zagadnienia z obszaru IT, nowych mediów i marketingu internetowego w biznesie. Dobry, marketingowy profil linków, domenę nadal linkuje kilka dużych agencji SEO.

polskapodajdalej.pl

polskapodajdalej

Domena należąca od 2010 roku do Polskiej Organizacji Turystycznej. Pod domeną funkcjonował projekt, w ramach którego wydawano Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej jako nagrody dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Zgrabna nazwa i świetny turystyczny profil linków.

pszw.edu.pl

pszw-edu

W latach 2004-2018 pod domeną działała strona należąca do Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Wiedzą” w dużej mierze związanego z Informatyką – pomysł narodził się w 2002 roku z inicjatywy uczestników konferencji “Komputerowe Systemy Wielodostępne”. Dużo wartościowych linków związanych z edukacją, informatyką i IT.

cdew.pl

cdew

Ciekawy projekt edukacyjny realizowany od 2014 roku – “Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” – garść wartościowych linków z edukacją i wielkopolską

traffic-club.pl

traffic-club

Domena po księgarni internetowej ( książki, ebooki, muzyka, film, czasopisma) z naprawdę wartościowym i organicznym profilem linków, uniwersalna nazwa to dodatkowy plusik do ewentualnego ponownego zagospodarowania domeny

piekniejszaty.pl

piekniejszaTy

Tak, tak, wiem że profil linków mógłby być “Piękniejszy”, ale o ciekawe domeny w branży Beauty naprawdę trudno i rzadko cokolwiek pojawia się na rynku. “Piękniejsza Ty” była stroną, która należała do salonu kosmetycznego w Skierniewicach (paznokcie, przedłużanie rzęs itp), który raczej po prostu był pozycjonowany i linkowany z różnych miejscówek.

seolight.pl

seolight

SeoLight “Program do pozycjonowania” – jak czytamy w webarchive był kompletnym narzędzie służącym do półautomatycznego katalogowania oraz preclowania stron internetowych (może ktoś kiedyś korzystał? 🙂 “Dzięki SeoLight – szybko i bez wysiłku – dodasz swoje strony do tysięcy katalogów i precli uzyskując wysokie miejsce we wszystkich popularnych wyszukiwarkach internetowych, tym samym przyczyniając się do wzrostu Twoich dochodów”. Podobnie jak nazwa, profil linków dla tej domeny tez raczej w wersji light, ale znajdzie się parę ciekawych linków. Mimo wszystko ładna nazwa brandable dla agencji SEO lub jakiś inny produkt SEO

*(tak, tak, wiem że to ja dzwonię)