Cześć : )

Sierpniowa aktualizacja bazy z expirkami już jest! : )

Miałem spory dylemat, które domeny wyróżnić, wrzucam więc kilka mocnych przykładów poniżej i zapraszam do analizy pełnej listy ( a zdecydowanie jest w czym wybierać ! : )

Link do wpisu na expirki.pl:
https://expirki.pl/nowe-domeny-10-08-2022/

Lista do wglądu:
Baza expirek w Arkuszach Google – przeglądaj online
Baza expirek Excel (xlsx) – pobierz

Domeny szczególnie wyróżnione:

symposion.pl

Symposion

Mocny medyczny profil linków? Dawno nie bylo na liście takiej domeny. Symposion to organizowane od 1993 roku sympozja regionalne oraz ogólnopolskie Zjazdy i Kongresy dla lekarzy w zakresie m.in. Medycyny Rodzinnej, Alergologii, Endokrynologii, Gastroenterologii Ginekologii, Hematologii, Kardiologii, Neurologii i innych specjalizacji lekarskich. Domena z wysoką widocznościa w Google do końcówki 2019 roku. Unikalny i wysokiej jakości typowo medyczny profil linków.

domalux.pl

domalux

Od 2002 do 2020 roku pod domeną funkcjonowała strona promująca lakier do mebli – mamy tutaj świetne linki w branży meblowo – budowlej, również ciekawa nazwa domeny do zagospodarowania np. pod portal contentowy, portal związany z wnętrzami, domem, budownictwem.

otwartawarszawa.pl

otwartawarszawa

Pod domeną od 2014 roku funkcjonował portal „Otwarta Warszawa” – skupiający społeczność Warszawy i zachęcający mieszkańców do zgłaszania różnych pomysłów związanych z życiem i zmianami w Warszawie – pomysły były zbierane i przekazywane władzom miasta, a najciekawsze z nich nagradzane i wdrażane. Domena i nazwa świetnie nadaje się do stworzenia lokalnego serwisu związanego z miastem – szczególnie zwracam uwagę na fakt, że mamy tutaj łącznie ponad 100k backlinkó min. z takich instucji jak urzęd miasta Warszawy albo nawet link bezpośrednio z Mastercard, który był strategicznym partnerem projektu. Linki robią wrażenie – sama nazwa również może w ciekawy sposób zdefiniować nowy portal – domena wyjątkowa i świetna na lokalny i duży projekt związany z Warszawą.

posadzdrzewo.pl

posadzdrzewo

Domena po kampanii, która wystratowała w okolicy 2008 roku w formie akcji „Leśnym tramwajem przez Warszawę – chronimy to co dobre w lasach”. Mimo upływu czasu do domeny nadal prowadzi sporo linków, dość niszowa tematyka i na pewno ciekawa nazwa do zagospodarowania ( również np. pod ekologie )

megamocni.pl

megamocni

Interesująca domena po dość rozbudowanym serwisie związanym z rehabilitacją i fizjoterapią i osobami niepełnosprawnymi – projekt funkcjonował w latach 2012-2021, w ramach portalu funkcjonował sklep e-commerce ze sprzętem rehabilitacyjnym, moduł e-learningowy, serwis zawierał obszerny blog i treści tworzone przez redakcję portalu (fizjoterapeutów). Do domeny kieruje aktualnie 120 ref domains i serwis ma dobry tematyczny profil linków głównie z serwisów związanych ze zdrowiem, ale do domeny linkują nawet takie serwisy jak tvn24. Niewątpliwym atutem samej domeny jest ciekawa nazwa – „megamocni” – niezależnie od historii, można zdefiniować na nowo jej przeznaczenie i myślę że zbudować świetny marketing wokół tej domeny i samej nazwy. Dodatkowym atutem będzie fakt, że jeszcze w lutym 2021 miała ponad 100 fraz w top10, w Google nadal zaindeksowanych ponad 2 tys. podstron.

cudaboze.pl

Cudaboze

Domena o tematyce religijnej – od 2004 roku była to strona należąca do „Miesięcznika rodzin katolickich – „Cuda i łaski Boże” – bardzo wysokiej jakości profil linków, myślę że nawet jako strona zapleczowa lub 301, z tymi linkami faktycznie będzie czynić cuda 🙂

wolnepodreczniki.pl

wolnepodreczniki

Projekt prowadzony od 2006 przez fundację „Nowoczesna Polska”. Wolne Podręczniki były serwisem gromadzącym materiały edukacyjne przygotowywane przez nauczycieli na zasadach podobnych jak Wikipedia – każdy mógł je nie tylko pobierać, ale również rozwijać. Serwis przestał być rozwijany w okolicy 2018 roku, ostatecznie teraz w lutym domena wygasła. Mamy tutaj aż 465 ref domains (!!!) i to wyłącznie z wysokiej jakości serwisów związanych z edukacją i nauką, strony gov i nie tylko. Z pewnością, najlepsza domena w tej kategorii. Liczba ref domains i wysoki DR 34 mówią same za siebie – zachęcam do własnej analizy.