Cześć : )

Wracam do Was z nową listą expirek – do bazy doszło ok. 90 nowych domen – nie przedłużając, zapraszam do analizy:

Link do wpisu na expirki.pl:
https://expirki.pl/nowe-domeny-18-05-2022/

Lista do wglądu:
Baza expirek w Arkuszach Google – przeglądaj online
Baza expirek Excel (xlsx) – pobierz

Domeny szczególnie wyróżnione w tej aktualizacji:

keed.pl

Keed-pl

Keed.pl był w latach 2012 – 2017 serwisem oferującym profesjonalny darmowy hosting www który przewyższa parametrami nawet płatne hostingi – tak pisali o sobie – “keed to serwis tworzony przez pasjonatów i profesjonalistów w kwestii zarządzania serwerami. Oferujemy stabilne konta hostingowe. Jakby nie patrzeć, domena do której linkuje 1400 innych ref domains (nigdy takiej nie miałem , podejrzewam że może być trochę trudna do odbudowy, bo spora część linków prowdzi do subdomen ( klientów hostingowych )

profesjonalnikierowcy.pl

profesjonalnikierowcy-pl

Wyjątkowo mocny, tematyczny profil linków w branży logistyka / transport, co nie zdarza się często! Zdecydowanie polecam. Pod domeną funkcjnował serwis z kampanią w zakresie podnoszenia swoich kwalifikacji – firma oferowała szkolenia dla kierowców i certyfikat „Profesjonalnego Kierowcy”.

Treningowy.pl

Treningowy-pl

Pod domeną od 2011 do 2019 roku działał sklep internetowy oferujący odzież i obuwie sportowe – profil linków jest tematyczny i związany ze sportem ( no może niczym szczególnym się nie wyróznia, widziałem lepsze ), ale biorąc pod uwagę super nazwę domeny, może być dobra inwestycją na start podobnego sklepu lub portalu – dodaje do polecanych

gekosale.pl

Gekosale-pl

Gekosale było jednym z oprogramowań dla sklepów internetowych i platform sprzedażowych ecommerce opartych na licencji Open Source. Domena podlinkowana mocno w 2014 roku ( nie wiem czym, ale się domyślam 😛 ). Z pewnością profil nie jest stricte naturalny, ale domena na poziomie parametrów i linków wygląda całkiem ok ( rzadko coś takiego pojawia się do przechwycenia )

nvu.pl

nvu-pl

Od 2006 roku pod domeną był polski wizualny edytor stron internetowych Nvu. Jak pisali na stronie w 2006 roku: Nvu (czyt. [en wju], od ang. „new view” – „nowy widok”) to program, dzięki któremu każdy może łatwo i szybko stworzyć swoją stronę internetową, bez potrzeby znajomości HTML. Mimo upływu lat, nadal do domeny kieruje sporo wartościowych serwisów związanych z tworzeniem stron i oprogramowaniem.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

nowoczesny.pl – może nie ma szczególnie pięknego profilu linków, ale wyrózniam ją ze względu na zgrabną nazwę – jest garść linków, historia domeny to głównie adsy i tworzenie stron internetowych

futrzakowo.pl – ładny, zoologiczny profil linków i świetna nazwa domeny

pasikot.pl – moda dziecięca, fashion

browarmia.pl – dobry profil linków pod gastronomie, piwo, restauracje

tmstransport.pl – logistyka i transport, wartościowe linki

projektdeska.pl – domena należąca kiedyś do producenta mebli kuchennych

porcjapozytywnejenergii.pl – świetny profil po programie edukacyjnym, natomiast same linki bardziej związane z dzieckiem / tematyką kobiecą

lubiezwiedzac.pl – dobra domena w branży okołoturystycznej

rwm.org.pl – aktywność i rower – dobry profil linków ( był to Trójmiejski Portal Wycieczek Rowerowych)

like-a-geek.pl – strony internetowe, seo, marketing

darmowachwilowka.pl – finanse i kredyty ( profil nie jest wyjątkowo, ale ogólnie na rynku bardzo mało spada domen finansowych )

komitetwyborczypsl.pl – kilka mocnych i unikalnych linków w zakresie prawa i polityki

rozrywkowo.pl – ciekawa nazwa do zagospodarowania, linki chyba standardowe jak na branże

e-prolinea.pl – domena, która należała do centrum dietetycznego