Witam : )

Z uwagi, że w ostatnich tygodniach pojawiło się rynku trochę interesujących domen – nie czekając, przygotowałem kolejny update listy – zapraszam do analizy, nowe domeny dodane i oznaczone już jako “na marzec” : )

Lista do wglądu:
Baza expirek w Arkuszach Google – przeglądaj online
Baza expirek Excel (xlsx) – pobierz

Tym razem opisowa lista zrobiła się dość długa, więc zapraszam do zrobienia popcorn’u, znalezienia wygodnej pozycji w fotelu i zapoznania się z poszczególnymi domenami : )

potrawyregionalne.pl

Listę otwiera bardzo mocna domena w banży kulinarnej – pod domeną funkcjonował serwis z przepisami kulinarnymi, uruchomiony w 2006 roku, stale aktualizowany do 2017. Co ważne, domena nadal jest w indeksie Google – zaindeskowanych jest nadal ponad 4000 słów kluczowych związanych z przepisami. Portal przestał działac w okolicy 20 stycznia tego roku, więc zdecydowanie jest to ciekawa opcja, dla kogoś kto np. chciałby odbudować serwis 1:1. Dodatowo ponad 350 wysokiej jakości ref domains – patrząc na cały overview, jedna z najciekawszych domen w zestawniu.

votumband.pl

Domena w branży “muzycznej”, o zdecydowanie bardzo mocnym i rozbudowanym profilu linków -domena należała do zespołu muzycznego “Votum”, zespół tworzył muzykę w klimatach heavy metalu. Warto zwrócić uwagę na dużo mocnych linków z serwisów zagranicznych (zdecydowanie przeważającymi nad linki z domen pl ), zespół prawdopodobnie grał koncerty na całym świecie.

homiki.pl

Dość nietypowa i interesująca domena – od 2004 roku pod domeną funkcjnowało czasopismo internetowe i portal w tematyce LGBTQ “Portal aspirujący. Społeczno-kulturalno-LGBTQ. Pozytywny dla wszystkich. Otwarty”. Na domenie było bardzo dużo treści związanych właśnie z tematyką LGBTQ. Portal prowadziło “Stowarzyszenie Otwarte Forum”. Bardzo dużo linków z wiki, z serwisów zagranicznych, linki oczywiście zachaczające i związane z tematyką “ero”.

videoaudio.pl

Od lat 2005-2007 serwis o technologii video & audio – Odtwarzacze Blu-ray • Soft DVD • Recenzje playerów MP3 • Artykuły audio/video – po latach nadal do domeny prowadzi sporo linków – profil w sumie standardowy jak dla tego typu branży, ale w mojej ocenie nadal wartościowy. Biorac pod uwagę samą nazwe domeny – całość na pewno z biznesowym potencjałem – czy na rozwój portalu contentowego czy nawet sklepu e-commerce z tego typu sprzętem.

fashionhouse.pl

Dość rzadko na rynku pojawiają się domeny “Modowe” z jakkolwiek wartościowym profilem linków. Tutaj mamy całkiem zgrabną i sensowną nazwe i sporo linków w branży modowej. Domena od 2004 roku prawdopodobnie była w rękach jednego właściciela – “Fashion House Outlet Centre” (Centrum modowe z Gdańska). Z pewnością do wykorzystania pod portal contentowy.

countomat.pl

Countomat od 2005 funkcjonował jako licznik odwiedzin i statystyki internetowe działające w czasie rzeczywistym – sporo różnej jakości linków – od blogspotów, linków z for, po garść naprawdę mocnych – wszystkie natomiast pozyskane naturalnie, po prostu spora liczba stron i stronek nadal linkuje coutomat. Domena kilka ostatnich lat wyłączona, countomat.pl przestał działać w okolicy 2014 roku

dobiegania.pl

W latach 2013-2020 dość duży sklep e-commerce z butami i sprzętem do biegania, odzieżą sportową – właściwie o bardzo szerokim asortymencie. Prawdopodobnie stopniowo pozycjonowany – nadal sporo ref domen, może i profil mogłby być mocniejszy, ale patrząc również na krótą i dobrą nazwę / branże, prawie 350 ref domains, domena być całkiem sensownym pomysłem na inwestycje.

liderzyit.pl

Organizowany co roku od 2013 konkurs pt “Liderzy IT”. Celem konkursu było wyłonienie i wyróżnienie najlepszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań, produktów oraz usług technologicznych w branży IT. Sporo unikatowych ref domen i linków prowadzących do domeny + zgrabna nazwa domeny – również warto zajrzeć.

nietylkorozowo.pl

Wydaje mi się że dostepność domen związanych z macierzyństwem/ rodziną i tematyką związaną szeroko z “Kobietą” jest co raz mniejsza. Tutaj mamy domenę po blogu prowadzonym przez jedną Pań, raczej nie znajdziemy backlinków z portali o największych DR’kach, ale za to linkuję ją sporo innych tematycznych blogów.

zamkor.pl

Zamkor był wydawnictwem specjalizującym się w podręcznikach szkolnych z fizyki i chemii dla nieistniejących już gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych – mamy tutaj mocny edukacyjny profil linków, linki związne z edukacją i oświatą

kulinarnawyspa.pl

Robiąc małą klamrę kompozycyjną, listę domen wyróżnionych zamyka również domena z branży kulinarnej – co prawda, profil linków nie jest tak mocny jak dla przepisyregionalne.pl, ale domena zdecydowanie warta uwagi 🙂

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Expirki pod świetne zaplecza i nie tylko:

polska2020.pl – w subdomenie foresight.polska2020.pl od ok. 2007 istniał program związany z Trendami Przyszłości dla Polski do roku 2020+ – mimo że jedynie 40 ref domains to linkują ją największe uczelnie z Polski i nie tylko – naprawdę ładny profil

piwneopinie.pl – branża gastronomiczna a właściwie “piwna” – garść nietypowych linków związanych z piwem, kuliarniami

mojamobilnabankowosc.pl – branża kredyty i finanse – są linki nawet z citibanku 🙂

mamamniejzapracowana.pl – parenting / rodzina / dziecko, tematyczne linki

warsawopen.com.pl – sport i tennis, nawet znalazł się link z bbc.co.uk 🙂

hesmo.pl – na domenie był sklep z oświetleniem – linki średnie

okolicastrachu.pl – linki literatura – kwartalnik poświęcony literaturze grozy

medtrop.pl – garść dobrych linków / medycyna i biotechnologia

energooszczednoscwmoimdomu.pl – Inteligentne budownictwo i energetyka – naprawdę dobra domena pod np. fotowoltaike

lawblog.pl – idealna domena pod blog prawny, sporo backlinków związanych z prawem i z uczelni wyższych

eaf.com.pl – domena po Europejskiej Akademii Fotografii

kombinatorium.pl – ciekawa domena w branży edukacyjnej

mamamniejzapracowana.pl – bardzo tematyczny profil linków – macierzyństwo / dziecko / mama

Zapraszam do analizy i w razie pytań do kontaktu 🙂