Cześć : )

Opublikowaliśmy jeszcze jeden, mały sierpniowy update listy z expirkami – w arkuszu znajdziecie ok. 50 nowych domen, zapraszam do analizy.

Lista do wglądu:
Baza expirek w Arkuszach Google – przeglądaj online
Baza expirek Excel (xlsx) – pobierz

Domeny szczególnie wyróżnione:

poland-tourism.pl

poland-tourism

Domena od 2003 roku promowała Polskę jako atrakcyjny kierunek dla obcokrajowców, pod domeną publikowane były treści anglojęzyczne związane z turystyką w Polsce, a od ok. 2008 roku domena przekierowana 301 na (poland.travel, później polska.travel). Domena należała do Polskiej Organizacji Turystycznej pod patronatem ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na pewno ciekawa domena, jeśli ktoś chciałby również publikować treści po angielsku związane z turystyką w Polsce ( zarówno nazwa i historia mocno wspierająca taki projekt ). Mimo upływu lat, bardzo mocny, turystyczno-regionalny profil linkowy.

forumdobregodesignu.pl

forumdobregodesignu

Organizowana od 2013 roku konferencja poświęcona designowi. Zrzeszała architektów, projektantów wnętrz, designerów, producentów i dystrybutorów. W ramach konferencji były organizowane konkursy na najciekawsze produkty z zakresu wyposażenia i wystroju wnętrz. Jedynie 48 ref domains, ale naprawdę same konkrety i mocne linki branżowe, uwzględniając do tego dobra nazwę, z pewnością domena może być świetną inwestycją.

jezyki-mniejszosci.pl

jezyki-mniejszosci

Domena pod którą funkcjonował portal należący do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – „Mniejszości Narodowe i Etniczne”. Serwis od 2014 roku promował języki mniejszości narodowych i etnicznych w życiu społecznym i gospodarczym. Wyjątkowo mocna domena na rynku, dużo linków z miejsc z których normalnie nie da się ich pozyskać, może być interesująca np. pod kątem linkowania Klientów np. prowadzących szkoły języków obcych

myzlab.pl

Pod domeną od 2004 do 2022 funkcjonował serwis naukowo-doświadczalny MYZLAB – poruszał takie tematy jak elektryczność i magnetyzm, elektronika, chemia, pirotechnika. Sporo linków tematycznych związanych z nauką i nie tylko.

Zachęcam również do analizy większości domen z sierpnia i lipca – znajdzie tam jeszcze sporo ciekawych domen, idealnych do zagospodarowania na PBN’y, zaplecza i mikroserwisy.