Cześć : )

Przygotowaliśmy dla Was jeszcze jeden lipcowy update listy, pojawiło się ok. 70 nowych domen ( oznaczone w arkuszu już jako “na sierpień” – zapraszam do analizy ).

Lista do wglądu:
Baza expirek w Arkuszach Google – przeglądaj online
Baza expirek Excel (xlsx) – pobierz

Domeny szczególnie wyróżnione:

express.olsztyn.pl

express.olsztyn.pl

Domena pod którą w latach 2012 – 2019 działał dziennik i lokalny portal internetowy “Express Olsztyn” ( newsy, wydarzenia i informacje regionalne). Sporo mocnych, lokalnych linków związanych z Olsztynem, na pewno wyjątkowa i ciekawa domena pod typowy portal newsowy.

czesci24.pl

czesci24.pl

Świetna domena, pod którą nieprzerwanie od 2006 roku funkcjonował sklep internetowy / hurtownia części samochodowych. Naturalny, motoryzacyjny profil linków, krótka i dobra nazwa pod sklep e-commerce z tego typu asortymentem. Jedyna taka domena na rynku, idealna dla producenta części samochodowych, dealera lub dowolnego podmiotu z branży motoryzacyjnej.

fototube.pl

fototube.pl

Pierwotnie, domena pierwszego właściciela miała w latach 2008 – 2013 i postawiony był na niej dość spory hosting zdjęć ( można byłby się logować i wrzucać zdjęcia ). Poźniej, więkość czasu nie była zagospodarowana, mimo to z uwagi na wczesniejszą skale działalności, do domeny prowadzi ponad 1k ref domen! Profil linków ogólnotematyczny, na pewno ciekawa domena do zagospodarowania na nowo pod kątem podobnego projektu, serwisu contentowego w tematyce foto lub np. sklepu foto.

seoit.pl

seoit.pl

W ostatnich kilku latach – Blog o SEO oraz IT, podlinkowana głównie nofollow i linków z komentarzy, ale widać, że chyba kiedyś komuś zależało na projekcie i trochę pracy zostało zrealizowanej ( jest nawet link nf z screamingfrog.co.uk). W sumie krótka, ciekawa nazwa, bez spamu w linkach,  z potencjałem 🙂

kwp.radom.pl

kwp.radom.pl

Krótka, 3-literowa domena regionalna, pod którą od 2002 roku działała mazowiecka komenda wojewódzka policji (kwp) z siedzibą w Radomiu – serwis przestał działać w 2020 roku, a więc po 18 latach działalności. Powodem było przeniesienie całego serwisu na nową wersje w oficjalnej domenie rządowej gov. Biorąc pod uwagę wartość SEO i linki jest to zdecydowanie najmocniejsza domena w zestawieniu. Myśląc o zagospodarowaniu domeny, na pewno trzeba byłoby wykazać się odrobioną kreatywności, tak aby skrót KWP zagospodarować na nowo – myślę, że śmiało natomiast może posłużyć jako naprawdę mocna zapleczówka lub lokalny serwis związany z Radomiem.

centrumgorskie.pl

centrumgorskie

Domena zagospodarowana od 2013 roku – należała do „Centrum Górskiego Korona Ziemi w Zawoi”, placówki muzealno-naukowej. Centrum było wspólnym przedsięwzięciem gminy Zawoja oraz słowackiej firmy Tatry Mountain Resorts. Misją Centrum było przedstawienie zagadnień z dziedziny geografii, geologii, turystyki oraz eksploracji górskiej z naciskiem na historyczne dokonania Polaków w górach wysokich. Centrum prawdopodobnie zakończyło działalność w 2017 roku. Ciekawy, mocno turystyczno-podróżniczy profil linków, a sama domena idealnie nadaje się na np. sklep outdoorowy

edutuba.pl

edutuba.pl

Domena z historią od 2010 roku, pod którą działał serwis należący do organizacji „Centrum Edukacji Obywatelskiej” – na poziomie liczby ref domen i linków, może nie ma tego tak dużo, ale linkują do niej głównie same wartościowe serwisy. Nazwa również świetna, krótka, łatwo wchodząca w pamięć, b. dobra baza pod projekt lub start serwisu edukacyjnego. O ile czasami wygasają jakieś mocne edukacyjne domeny (np. po uczelniach wyższych), to zwykle jest to jakiś nic nie mówiący skrót, tutaj w oparciu o tą domenę można stworzyć fajny „brand”, który może przyciągać reklamodawców

muzeum-techniki.waw.pl

muzeum-techniki.waw.pl

W latach 2006-2011 domena należała do Muzeum Techniki znajdującego się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, później wiele lat zaparkowana u rejestratora. Zostało naprawdę dużo ciekawych linków związanych z nauka, warszawą i z serwisów ogólnotematycznych.

Warto jeszcze rzucić okiem na:

nccd.pl – finanse / zarządzanie wierzytelnościami
anconadevelopment.pl / deweloper / mieszkania
edj.waw.pl – biżuteria
uniegoszcz.pl – portale lokalne
aktywnespolecznosci.pl – portale lokalne
calatravacapital.pl – finanse
myslaw.pl – gospodarka, zakłady mięsne
trudy.pl / rowery
wrorunwayrun.pl – maraton / biegi
sopothotel.pl – hotel / turystyka
hotelgambit.com.pl – hotel / turystyka
lfn.com.pl – Ladies Fight Night, sport, walki
wszystkieskarbymamy.pl – parenting / rodzina/ dziecko
buszujacawkuchni.pl / blog kulinarny