Dzień dobry (jeszcze) w 2021 : )

Na koniec 2021 przygotowaliśmy jeszcze jedną i już ostatnią aktualizację listy – pojawiło się tym razem prawie 200 nowych domen. Tym samym bazą expirek zwiększa się, i na dzień dzisiejszy jest już prawie 700 domen do wyboru. Zapraszamy do zapoznania się z opisami nowych, najciekawszych domen w tej aktualizacji:

Baza expirek w Arkuszach Google – przeglądaj online
Baza expirek Excel (xlsx) – pobierz

*(po kliknięciu w wybraną domenę, przejdziesz bezpośrednio do jej oferty sprzedaży w serwisie aftermarket)

osw.olsztyn.pl

Domena należała od 2003 roku do Olsztyńskiej Szkoły Wyższej, od 2018/2019 roku przekierowana na aktualną stronę (wsiie.olsztyn.pl). Ponad 250 wysokiej jakości ref domains o profilu edukacyjnym i biznesowym, portale lokalne. Jedna z najmocniejszych domen w zestawieniu.

wdolnymslasku.pl

Działający od 2013 roku portal regionalny związany z wydarzeniami w dolnym śląsku, następnie od 2016 przekierowany na domenę z końcową .com. Dobry profil linków z lokalnych i regionalnych serwisów związanych z woj. dolnośląskim.

przyroda.katowice.pl

Serwis funkcjonujący od 2002 roku do ok. 2015 roku, później wyłączony, opracowywany przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Portal zawierał takie działy jak Przyroda nieożywiona; przyroda ożywiona; człowiek i przyroda, badania i edukacja, orchrona przyrody. Ciekawe linki lokalne związane ze Śląskiem i linki związane z naturą, orchroną środowiska.

pobieraczek.pl

Pobieraczek był serwisem umożliwiającym pobieranie filmów, muzyki, programów i gier głównie w latach 2009-2013, przestał działać w okolicy 2015 roku. Mimo upływu lat, do serwisu kieruje sporo wartościowych linkow związnych ze światem online i web itd, a sama nazwa ma ciekawy potencjał na podobny serwis ????

plikos.pl

Właściwie ta sama kategoria co w/w pobieraczek, natomiast plikos był po prostu darmowym hostingiem plików, serwis działał od 2007 do 2021 roku, a więc naprawdę długo. Sporo wartościowych linków z domen związanych z ogólnopojętym “web’em”.

skarbykultury.pl

Portal uruchomiony pod koniec 2010 roku, funkcjonujący nieprzerwanie do polowy 2021 – związany z Historią, kulturą i sztuką, wydarzeniami, sztuką współczesną. Serwis prowadzony przez redaktorów czasopisma Skarby Kultury – przestrzeń fascynatów historii kultury. Sporo wartościowych linków lokalnych.

sfeo.pl

“Sfeo” było po prostu agencją marketingu internetowego (seo, adsy, marketing w sieci) – trudno tutaj oczywiście szukać pięknych i naturalnych przyrostów linków z instytucji czy gov, w anchorach głównie “Pozycjonowanie stron Katowice” i “Pozycjonowanie stron Sosnowiec”, ale w sumie ciekawa i krótka domena, może fajny pomysł na start portalu w tematyce seo?

gigacon.pl

Pod domeną w latach 2006 – 2015 funkcjonowała strona jednej z największych na polskim rynku konferencji o tematyce informatycznej. Wyjątkowy profil linków z wiązanych z IT i bezpieczeństwem w sieci. Zdecydowanie polecam zajrzeć.

ecommercesummit.pl

Pod domeną, od 2014 roku funkcjonowała stroną konferencji “e-commerce Summit” – wydarzenia, które dotyczyło różnych aspektów postępu i rozwoju e-commerce, e-biznesu, e-usług. Domena podlinkowana mocno z serwisów związanych z biznesem i e-commerce.

No fajne, fajne te domeny powyżej, a coś konkretnego pod zaplecza?

lacante.pl – biżuteria i pierścionki
wieprzopedia.pl – na domenie działał kiedyś portal sfinansowany z Funduszu Promocji mięsa Wieprzowego (Lokalne i regionalne produkty wieprzowe)
tvopolska.pl – domena po lokalnej telewizji opolskiej
rekodziennik.pl – rękodzieło i artykuły handmade, orginalne linki
program-bell.edu.pl – szkoła języków obcych
wojownik.com.pl – akcesoria do sztuk walki, kulturystyki i fitness
mozaikowe.pl – akcesoria do domu (wnętrza, wystrój wnętrz) – płytki itd.
ipieo.pl – Instytut Paliw i Energii Odnawialnej (np. pod fotowolatike)
kasy24.pl – kasy fiskalne, garść dobrych linków
inari.pl – kosmetyki do ciała, perfumeria (linki “standardowe”)
fieldorf.pl – strona była poświecona generałowi brygady Wojska Polskiego – linki z różnych instytucji
euromark.pl – domena po firmie outdoorowej, notowanej na giełdzie
gagazz.pl – linki muzyczne i lokalne
magielkulinarny.pl – Kulinaria, blog kulinarny,
technolux.pl – lampy i oświetlenie
eas.info.pl – domena związana z szeroko pojętym bezpieczeństwem ludzi i firm, należała do stowrzyszenia “european association for security” – nietypowe linki polskie i zagraniczne
dnirewolucji.pl – rewolucje internetowe, ciekawe linki w branży marketing/web
izolpiana.pl – budownictwo
futureshorts.pl – film i ciekawe linki z portalów lokalnych
epino.net.pl – przygotowanie do porodu, regeneracja poporodowa (parenting)
tueuropeana.pl – materiały z bibliotek, muzeów, galerii i archiwów Europy (kultura), garść dobrej jakości linków
tomekaugustyniak.pl – design, wnętrza – studio projektowe
szefdlamlodych.pl – gastronomia i kulinaria
aduniverse.pl, caseopen.pl – marketing, reklama, adsy
surfprotect.pl – Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Powierzchni (budownictwo)
dombretanii.pl – współpraca między regionami Polski i Francji, dobre linki regionalne (Wałbrzych) (zapleczówka np. pod języki obce?)
eios.pl – energetyka i polski przemysł

Dla rozróżnienia ostatnich dwóch aktualizacji,  nowe domeny oznaczyliśmy już jako dane na „Styczeń 2022” – zapraszamy do pobrania nowej listy! 🙂