Zapraszam do zapoznania się z grudniową aktualizacją listy expirek – dodaliśmy ponad 100 nowych domen, w tym kilkanaście naprawdę konkretnych.

Baza expirki.pl w Arkuszach Google

Baza expirki.pl do pobrania (.xlsx)

thecity.com.pl

Domena, pod którą funkcjonowała strona redakcji magazynu The City. Magazyn był wydawany w latach 2010-2020, związany był z wydarzeniami gospodarczymi, inwestycjami, rynkiem nieruchomości, biznesem, budownictwiem, handlem – wszystko co było związane z rozwojem polskich miast. Wg web archive w 2019 roku, mapa serwisu obejmowała prawie 27 000 unikalnych wpisów redakcyjnych! Wyjątkowo ciekawa i mocna domena, zwłaszcza pod kątem podobnego serwisu. Zdecydowanie zachęcam do zerknięcia w WebArchive / ahrefs.

nieprzeczytane.pl

Domena po dużej księgarni internetowej, działającej od 2014 do 2022 roku. W październiku 2021 miała prawie 15 000 fraz w TOP 10! Bardzo dobre linki i prawie 2k ref domen robią wrażenie! Zdecydowanie ciekawa domena pod podobny projekt – księgarnie internetową lub ebooki.

lepiejtowiedziec.pl

Domena z branży około prawniczej – co zdarza się coraz rzadziej. Pod domeną, w latach 2012-2021 funkcjonowała akcja Krajowej Rady Komorniczej “Dni Otwarte Komorników Sądowych”. W kancelariach komorniczych w całej Polsce można było uzyskać bezpłatne informacje prawne z zakresu postępowania egzekucyjnego. Garść naprawdę mocnych linków lokalnych / związanych z prawem.

stopnop.pl

W latach 2011 – 2018 domena należała do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP”. Stowarzyszenie postuluwało m.in. o nowy system identyfikacji, kontroli i leczenia niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), utworzenie specjalnego funduszu odszkodowań wzorem innych państw europejskich oraz wprowadzenia dobrowolnych, refundowanych szczepień. Proflil linków związny ze głównie ze zdrowiem, ogólnotematyczny.

pistis.pl

Mocno podlinkowana domena w dośc ciekawej niszy. Przez ponad 13 lata był to blog i czasopismo pt “ Świecki portal uduchowiony & czasopismo bez dogmatu”, poruszał taką tematykę jak: gnostycyzm / religia / duchowość / ezoteryka / Bóg / Jezus Chrystus / mistyka / duchowe inspiracje / okultyzm / Biblia / buddyzm / religie wschodu / filozofia / chrześcijaństwo.

hiperogloszenia.pl

Chciałbyś uruchomic duży serwis z ogłoszeniami? Zapewne prędko lepszej domeny na rynku nie będzie. Hiperogloszenia.pl to domena pod którą funkcjonował właśnie tego typu serwis ( lata 2007 – 2021 ). Dwa lata temu jeszcze ponad 2000 słów w top10. Naprawdę dużo ref domen (1,32k) , prawie 400k backlinków! Linki różnej jakości, ogólnotematyczne, tak jak i mocno ogólnotematyczny był poprzedni serwis.

alfabetfirm.pl

Domena, która również należała do tego samego wydawcy co hiperogloszenia ( skala serwisu znacznie mniejsza, linki różnej jakości ). Nazwa + parametry, dobrze definiują cele i pomysł na podobny serwis ( katalog firm )

wirtualnyznicz.pl

Domena w ciekawej branzy – od 2008 funkcjonowała tam prosta strona pozwalająca na zapalenie “wirtualnego znicza”. Bardzo dobra historia i linki, ciekawa domena pod nietypową usługę, jeśli ktoś miałby pomysł jak zrobić to dobrze.

radioer.pl

Domena należąca do rozgłośni Archidiecezji Lubelskiej, stanowiła samodzielną stacją radiową, nadającą swój całodobowy program jako Radio eR w latach 2005 – 2016. Od 2017 pod domeną dział blog zapleczowy. Domena na pewno warta wyróżnienia z uwagi na mocne linki z instytucji lokalnych, wiki, serwisów informacyjnych itd.

boskatv.pl

Domena należaca kiedyś do kanału związanego z produkcją filmów promocyjnych i edukacyjnych w tematyce religinej. BoskaTV był v/blogiem prowadzonym przez Dominikaninów – jak pisali na blogu, był to „portal dla ludzi, którym duchowość nie jest obojętna, którzy na rozmaite sposoby poszukują Boga i którzy chcą pogłębiać wiarę nie odcinając od niej rozumu. Wreszcie dla tych, którzy chcą poszerzać wiedzę pamiętając o tym, że nasza cywilizacja oparta jest na greckiej filozofii, rzymskim prawie i chrześcijańskiej etyce”.

Świetny pakiet naprawdę wartościowych ref domen z serwisów związanych z tematyką religijną – w tym przypadku, podejrzewam że linki faktycznie mogą czynić cuda.

oapuw.pl

Pod tą cieżką do przeczytania nazwą, funkcjonował Ośrodek Analiz Politologicznych i Studiów nad Bezpieczeństwem. Świetne linki z instytucji naukowych, szkół wyższych, domen rządowych, profil linków warty uwagi.

jobleer.pl

Działająca od 2006 roku wyszukiwarka ofert pracy “(…) Z pomocą przychodzi Jobleer, przyjazna wyszukiwarka ofert pracy, prosta i przejrzysta w obsłudze. Wyszukiwarka w prosty sposób dla odbiorcy zarządza bazą linków do ofert pracy z całego Internetu. Każdego dnia w zasobach Jobleer jest ich ponad 100.000 tysięcy (nie starszych niż 30 dni). Jobleer jest i będzie całkowicie darmowy, dla poszukujących pracy.”

W miarę sensowny profil linków i ciekawa nazwa na portal pracy – nie wiele tego typu domen jest dostępnych na rynku

Inne, polecane:

inharmony.pl – domena po salonie fryzjerskim / wizażysta Warszawa

dworoliwski.pl – dobry pofil linkowy, domena po Hotelu z Gdańska

jaknieumrzec.pl – zdrowie / medycyna

swiezeteksty.pl – coś pod branże copywriting

jemiwiem.pl – zdrowe odżywianie

kozlowska-rajewicz.pl – polityka / prawo

wirtualny-kongres-przedsiebiorcow-telekomunikacyjnych.pl – biznes i marketing ( swoją drogą domena składa się z 53 znaków, mało brakuje do limitu który wynosi 63 )

wizerunekprzedsiebiorcow.pl – biznes i firma