Cześć 🙂

W ostatnim czasie dodaliśmy kilka nowych opcji w aplikacji, więc zapraszam do przetestowania – poniżej krótki opis wprowadzonych zmian 🙂

Rozbudowana wyszukiwarka domen

Wyszukiwarka domen

Dodaliśmy nową i lepszą wyszukiwarkę domen + filtry. Od teraz można wybrać interesujący nas zakres filtrów i wyświetlić te domeny, które spełniają kryteria. Następnie oczywiście można wyfiltrowane domeny pobrać do pliku.

Wyszukiwarka po anchorach backlinków

Anchory

Nowa i bardzo ciekawa funkcjonalność. Wpisując wybrane słowo kluczowe i zaznaczając opcje “Szukaj też w anchor linkach” możecie przeszukać bazę domen wg anchor text. Są to teksty linków pobrane dla wszystkich domen i wszystkich linków prowadzących do domen w ofercie expirki 🙂

Szczególnie przydatne, jeśli szukacie domen z backlinkami o określonych anchorach pod strony tematyczne, pozycjonujecie Klienta na wybrane frazy lub chcecie stworzyć zaplecze dla konkretnej niszy tematycznej.

Przykład:

Wpisujemy w wyszukiwarkę “Nieruchomości” – oczywiście wcześniej, domyślnie, znaleźlibyśmy jedynie te domeny które mają w nazwie nieruchomości lub które przypisane są do do tej kategorii tematycznej.

Z kolei przypisywanie kategorii tematycznych odbywa się w automatyczny sposób i nie jest idealne dla przeszukiwania, bo bazuje głównie na nazwach domen a nie na ich historii SEO czy profilach linków.

Zaznaczając “Szukaj po Anchorach” masz możliwość przeszukania całej bazy wszystkich domen i wszystkich anchor text linków i znalezienia idealnych domen tematycznych dla wybranego zakresu tematycznego lub Twojej niższy.

Podsumowując, to łatwy sposób, aby znaleźć domeny podlinkowane na konkretne i istotne dla Ciebie frazy kluczowe 🙂

Możliwość zamawiania 301-ek 🙂

Od teraz, oprócz możliwości zakupu lub dzierżawy domeny, w koszyku pojawiła się opcja Wynajęcia domeny pod przekierowanie 301, na 30, 90 lub 365 dni.

Przekierowania

Kilka faktów na temat przekierowań 301:

  • Wynajmując przekierowanie, przekierowujesz wszystkie stare url’e wygasłej domeny na Twoją stronę lub stronę Klienta
  • Przekierowujesz realny ruch userów z domen i starych linków
  • Przekierowanie jest widoczne w narzędziach jak np. Ahrefs
  • Przekierowanie potrafi wpływać na DR domeny docelowej

Czy przekierowania 301 działają i czy mają jeszcze sens w kontekście SEO?:

Po co powstały przekierowania 301? M.in po to aby wskazać wujkowi Google, że starej strony już nie ma, ale jest nowa. Kiedyś bardzo popularne, wykorzystywane na co dzień w strategiach SEO, szacowano że potrafią przenosić ok. 80% całego link juice domeny.

Obecnie raczej wykorzystywane w linkowaniu wewnętrznym, stanowią podstawę optymalizacji zwłaszcza przy migracjach.

Wydaje mi się, że obecnie nadal mogą być ciekawą alternatywą dla naszej strategii SEO: Robiąc przekierowanie z fajnej expirki z dobrym profilem linków, przekierowanie może pomóc / przyczynić się do:

  • Częstszego crawlowania witryny
  • User signals, w końcu przenosimy też realny ruch i użytkowników
  • Dywersyfikacji całego profilu linków
  • Wpływania na parametry domeny docelowej

Nowy rodzaj domen w panelu 🙂

W panelu pojawiły się dwa nowe oznaczenia domen:

Domeny wyróżnione

Domeny wyróżnione

Domeny szczególnie polecane i wyróżnione w kontekście naprawdę świetnej nazwy domeny oraz parametrów SEO: profilu linków, historii widoczności.

Domeny brandingowe

Domeny Brandingowe

Domeny bez historii SEO, lub ze szczątkową historią, ale dobre do wykorzystania w nowym projekcie lub pod nowy Brand. Ocena oczywiście będzie subiektywna, ale do tej kategorii będziemy dodawać ciekawe domeny, na których można budować nowe portale, projekty i kampanie.

Podejrzewam, że nie raz zdarzały się poszukiwania ciekawej nazwy pod jakiś projekt – od teraz, stopniowo będziemy również wrzucać do bazy po prostu – ciekawe i chwytliwe nazwy 🙂

+200 nowych domen w panelu

Na koniec oczywiście informacja o nowej aktualizacji – do panelu dodaliśmy ok. 200 domen, wiec zapraszam do przetestowania nowych opcji i przejrzenia domen : )