Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak przekierować swoją domenę z SEOhost na inną stronę internetową? Jeżeli tak, to ten artykuł został stworzony specjalnie dla Ciebie. Przekierowanie domeny może okazać się niezbędne w przypadku, gdy chcemy zmienić adres naszej strony, przeprowadzamy migrację na nową platformę czy po prostu chcemy przekierować użytkowników na inny serwis. Dzięki temu przewodnikowi krok po kroku, przekierowanie domeny z SEOhost nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu. Zapraszamy więc do lektury tego artykułu i życzymy udanego przekierowania domeny!

Krok 1: Zaloguj się do panelu SEOhost

Aby rozpocząć proces przekierowania domeny, musisz mieć dostęp do swojego konta na SEOhost. Przejdź na stronę seohost i zaloguj się do swojego panelu użytkownika. Po prawidłowym zalogowaniu, znajdziesz się na swoim głównym pulpicie.

Krok 2: Wybierz domenę, którą chcesz przekierować

Na pulpicie panelu użytkownika zobaczysz listę swoich domen. Aby kontynuować seohost przekierowanie domeny, wybierz domenę, którą chcesz przekierować, klikając na jej nazwę. Spowoduje to przejście do strony zarządzania wybraną domeną.

Krok 3: Utwórz rekord CNAME

W sekcji zarządzania domeną znajdziesz ustawienia DNS i rekordów domeny, które pozwalają na konfigurację różnych funkcji związanych z przekierowaniami. Szukaj sekcji „Rekordy DNS” i utwórz nowy rekord CNAME.

W odpowiednich polach wpisz informacje związane z przekierowaniem:

– W polu „Host” wpisz subdomenę, którą chcesz przekierować, na przykład „www”.
– W polu „Adres CNAME” wprowadź docelowy adres serwera, na który ma zostać przekierowana Twoja domena.
– Ustaw czas ważności rekordu (TTL) na wartość odpowiednią dla Twoich potrzeb.

Po wprowadzeniu tych danych zatwierdź nowo utworzony rekord CNAME, klikając na przycisk „Zapisz” lub „Zatwierdź”.

Krok 4: Utwórz rekord typu A

Jeśli chcesz przekierować całą domenę, a nie tylko subdomeny, warto również utworzyć odpowiedni rekord typu A:

– W sekcji „Rekordy DNS” wybierz opcję „Dodaj rekord A”.
– W polu „Host” pozostaw puste lub wpisz „@”, aby ustawić przekierowanie dla samej domeny.
– W polu „Adres IP” wpisz docelowy adres IP serwera, na który ma zostać przekierowana domena.
– Ustaw czas ważności rekordu (TTL) na wartość odpowiednią dla Twoich potrzeb.

Zatwierdź utworzenie rekordu A, klikając przycisk „Zapisz” lub „Zatwierdź”.

Krok 5: Sprawdzenie i testowanie przekierowania

Ważne jest, aby sprawdzić, czy seohost przekierowanie domeny zostało poprawnie ustawione. Możesz to zrobić, wpisując adres swojej domeny w przeglądarkę internetową. Jeśli przekierowanie zostało prawidłowo skonfigurowane, zostaniesz przekierowany na stronę, na którą wskazuje docelowy adres serwera.

Warto również sprawdzić, czy zmiany w rekordach CNAME i A zostały poprawnie zaktualizowane. Możesz to zrobić za pomocą narzędzi online do sprawdzania stanu DNS. Wpisz swoją domenę i sprawdź, czy rekordy wskazują na właściwy adres docelowy.

Krok 6: Poinformuj wyszukiwarki o zmianie adresu

W przypadku zmiany adresu swojej strony warto poinformować o tym wyszukiwarki, takie jak Google czy Bing. W tym celu skorzystaj z dostępnych narzędzi dla webmasterów i zgłoś nowy adres strony. Dzięki temu, wyszukiwarki będą szybciej indeksować nową stronę, co może mieć pozytywny wpływ na pozycjonowanie Twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Podsumowanie: Jak przekierować domenę z SEOHost?

Artykuł omawia krok po kroku, jak z powodzeniem przeprowadzić proces przekierowania domeny z SEOHost. Uzasadnia, dlaczego jest to prosty proces nawet dla laika. Mówi między innymi o:

  • Zalogowaniu się do panelu SEOHost i wyborze odpowiedniej domeny.
  • Poszukiwaniu opcji seohost przekierowanie domeny w panelu zarządzania domeną.
  • Wprowadzeniu adresu URL docelowego oraz wyborze odpowiedniego typu przekierowania – stałego (301) czy czasowego (302).
  • Zapisaniu zmian oraz sprawdzenia działania przekierowania po kilku godzinach.

Staranne przeczytanie i zrozumienie kolejnych kroków oraz zapoznanie się z zarówno przekierowaniem stałym, jak i czasowym umożliwia uniknięcie ewentualnych błędów i problemów podczas przekierowywania domeny z SEOHost.