Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak przenieść domenę z Nazwa.pl do Home.pl, lecz nie do końca wiedziałeś, od czego zacząć? Być może zmieniając dostawcę usług hostingowych zastanawiasz się, czy przeniesienie domeny będzie procesem skomplikowanym. Otóż ta tematyka jest jednocześnie intrygująca, jak i kluczowa dla każdego posiadacza strony internetowej. W niniejszym artykule rzeczowym, przygotowanym z myślą o rozwiązaniu Twojego dylematu zaprezentujemy krok po kroku co, zrobić aby przenieść domenę z Nazwa.pl do Hone.pl. Zapraszamy z całego serca do lektury tego niezwykle praktycznego poradnika, który z pewnością rozwieje wszelakie wątpliwości oraz umożliwi Ci wykonanie tej operacji sprawnie i bez zbędnych problemów. Nie czekaj dłużej, zanurz się w lekturę i przekonaj się, jak łatwo i szybko można przejść przez proces przenoszenia domeny między tymi dwoma rozpoznawalnymi usługodawcami!

1. Sprawdzenie warunków przeniesienia domeny

Przenoszenie domeny zaczyna się od sprawdzenia warunków, które muszą być spełnione, aby przenieść domenę z Nazwa.pl do Home.pl. Przede wszystkim, upewnij się, że Twoja domena jest zarejestrowana na co najmniej 60 dni. Dodatkowo, dla niektórych domen (np. .com, .org, .info) przeniesienie nie może być zainicjowane w ciągu 60 dni po zmianie danych abonenta. Ponadto, niezbędne będzie rozwiązanie wszelkich blokad, które mogą uniemożliwić przeniesienie, takie jak blokady transferu i blokady rezygnacji z usług.

2. Przygotowanie kodu AuthInfo

Następnym krokiem w przenoszeniu domeny z Nazwa.pl do Home.pl jest uzyskanie kodu AuthInfo, który jest niezbędny do zainicjowania procesu transferu domeny. Jest to unikalny i tajny kod, który służy do potwierdzenia uprawnień abonenta domeny do przeniesienia. Aby uzyskać kod AuthInfo, zaloguj się na swoje konto w Nazwa.pl, przejdź do sekcji „Domeny” i wybierz odpowiednią domenę, po czym kliknij „Uzyskaj kod AuthInfo”. Możesz to także zrobić, kontaktując się z pomocą techniczną Nazwa.pl.

3. Zamówienie usługi transferu domeny w Home.pl

Po uzyskaniu kodu AuthInfo, kolejnym etapem przeniesienia domeny z Nazwa.pl do Home.pl jest złożenie zamówienia na usługę transferu domeny w panelu klienta Home.pl. W tym celu zaloguj się na swoje konto w Home.pl i kliknij przycisk „Przenieś domenę”. Następnie wprowadź dane dotyczące domeny, tj. jej nazwę, kod AuthInfo oraz wybierz, czy domena ma być powiązana z usługą hostingową w Home.pl.

4. Potwierdzenie przeniesienia domeny

Teraz, aby dokonać sprawnej migracji domeny, musisz potwierdzić przeniesienie domeny w panelu klienta Home.pl po złożeniu zamówienia na usługę transferu. W tym celu przejdź do sekcji „Domeny” i kliknij na odpowiednią domenę, po czym kliknij przycisk „Powiadom o wyrażeniu zgody na przeniesienie”. Po potwierdzeniu przeniesienia otrzymasz e-mail z linkiem, którym należy potwierdzić przeniesienie.

5. Oczekiwanie na zatwierdzenie transferu przez Nazwa.pl

Kiedy wszystkie powyższe kroki zostaną wykonane, następna faza przenoszenia domeny z Nazwa.pl do Home.pl polega na oczekiwaniu na zatwierdzenie transferu domeny przez rejestratora domeny – Nazwa.pl. Może to potrwać od kilku godzin do kilku dni, w zależności od szybkości odpowiedzi rejestratora. Po zatwierdzeniu transferu domena zostanie przeniesiona do Home.pl.

6. Konfiguracja domeny i serwera DNS

Ostatnim etapem przenoszenia domeny z Nazwa.pl do Home.pl jest konfiguracja domeny i serwera DNS w panelu klienta Home.pl. Po zakończeniu procesu przenoszenia domeny, domena powinna automatycznie być skonfigurowana z serwerem DNS Home.pl. W przypadku chęci skonfigurowania domeny z innymi serwerami DNS, przejdź do sekcji „Domeny” w panelu klienta Home.pl, znajdź swoją domenę, a następnie kliknij „Edytuj” i wprowadź odpowiednie dane serwerów DNS.

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Podsumowanie procesu przenoszenia domeny z Nazwa.pl do Home.pl

Przenieść domenę z Nazwa.pl do Home.pl w pięciu kluczowych krokach:

  1. Sprawdzenie warunków: Upewnij się, że domena jest zarejestrowana przez co najmniej 60 dni i nie podlega żadnym blokadom uniemożliwiającym transfer.
  2. Uzyskanie kodu AuthInfo: Zaloguj się na konto w Nazwa.pl i wygeneruj kod AuthInfo dla domeny, który będzie potrzebny do rozpoczęcia procesu transferu.
  3. Zamówienie usługi transferu: Zaloguj się na konto w Home.pl i złoż zamówienie na usługę transferu domeny, podając nazwę domeny oraz kod AuthInfo.
  4. Potwierdzenie przeniesienia: Wejdź do panelu klienta Home.pl, znajdź swoją domenę i potwierdź przeniesienie, klikając na link w e-mailu otrzymanym od Home.pl.
  5. Oczekiwanie na zatwierdzenie: Po wykonaniu powyższych kroków, oczekuj na zatwierdzenie transferu przez Nazwa.pl. Po zatwierdzeniu, domena zostanie przeniesiona do Home.pl.

Na koniec, nie zapomnij o konfiguracji domeny i serwera DNS w panelu klienta Home.pl, aby zarządzać ustawieniami domeny po jej przeniesieniu.