Cześć : )

Przygotowaliśmy dla Was ofertę inwestycyjną i propozycję sprzedaży jednego z naszych serwisów – iPlywamy.pl.

Sprzedaż obejmuje cały serwis dostępny pod adresem iPlywamy.pl + fanpage Facebook

iPlywamy.pl to serwis działający od 2013 roku – jest to duża baza basenów i aquaparków w całej Polsce. Lista obejmuje zaindeksowanych ok. 1000 obiektów basenowych w całej polsce + ok. 450 artykułów redakcyjnych + ponad 1000 aktualności związanych z basenami.

Fanpage facebook: (ponad 10 000 obserwujących):

https://www.facebook.com/iPlywamy/

Tak domena wygląda w Ahrefs:

W ostatnich latach profil linków rośnie wyłącznie w sposób organiczny.

Dane z GSC za 2022:

Dane z Google Analytics: (od 01.01.2022 do 31.01.2023)

Liczba użytkowników miesięcznie: od 50 000 – 200 000 ( szczyt przypada na okres wakacyjny, wtedy jest sporo zapytań o godziny otwarcia poszczególnych basenów )

Dane z Senuto:

Aktualnie prawie 5000 fraz kluczowych w TOP 3!

Zarobki serwisu: Łącznie 30 150,32 przychodu netto za 2022

Serwis w 2022 roku wygenerował dokładnie 30 150,32 przychodu netto. Na przychód składało się:

  1. Reklamy Google Adsense – 16 417,05 zł ( szczyt zarobków to sezon wakacyjny, wtedy też była rekordowa liczba UU w miesiącu (ponad 200 000)

2. Zlecenia na publikacje sponsorowane:

Whitepress: 6 414,28 zł

Linkhouse: 1 827,99 zł

Publikacje bezpośrednie (m.in. OrionMedia, Trustluna: Łącznie 5 491,00 zł)

Cena publikacji w zależności od wariantu (nofollow / follow / 12 mc lub bezterminowo, średnio zwykle kształtowała się w okolicy 700 zł netto – czasami publikacje były objęte czasowymi promocjami). Z pewnością można narzucić własną politykę cenową i pojedyncza publikacja może być droższa (wyższe ceny publikacji, to mniej zleceń w skali roku, więc trzeba zawsze znaleźć złoty środek ). Warto dodać, że Portal nie był nigdzie szczególnie promowany i nie prowadziliśmy żadnej „aktywnej sprzedaży” publikacji czy linków, a reklamodawcy sami go wybierali dla swoich kampanii.

Koszty: Jedyne koszty to konto hostingowe i opłacenie domeny ( łącznie ok. 500 zł / rok )

Łącznie przy aktualnej strategii cenowej (z publikacjami sponsorowanymi), serwis zarabia średnio ok. 2500 zł netto / miesięcznie – myślę, że z pewnością można więc to porównać to do małego pasywnego przychodu jak np. w przypadku nieruchomości na wynajem. Portal jest praktycznie bezobsługowy.

Minusy:

Serwis w przyszłości będzie wymagał prac programistycznych i odświeżenia templatki, zaktualizowania WP, pisany byl dość dawno i jest trochę błędów technicznych( np. forum zupełnie nie działa ). Z uwagi na brak czasu i inne projekty, nie było to poprawiane – może funkcjonować nadal w takiej formie jak obecnie, ale pewnie za jakiś czas wskazane będzie, aby się za to zabrać ).

Plusy:

Możliwość dalszego rozwoju serwisu pod kątem biznesowym, redakcyjnym, rozszerzenie aktualnej bazy basenów o jeszcze więcej pływalni.

Co obejmuje sprzedaż?

  • Cesja domeny i całego konta Cyberfolks, na którym zainstalowany jest serwis, baza danych. Serwis działa na wordpressie. Przekazanie wszystkich dostępów i praw autorskich do treści, logo itp. Jest to odrębna instalacja / osobne konto Cyberfolks więc przekazanie serwisu i zmiana danych abonenta jest bezproblemowa i do zrobienia od ręki z pomocą usługi e-cesja od cyberfolks
  • Cesja fanpage portalu na Facebooku – ponad 10 000 polubień

Cena sprzedaży: 120 000 zł netto (4x roczny przychód)

Co braliśmy pod uwagę tworząc wycenę / ofertę inwestycyjną:

  • Rzeczywisty, roczny przychód za 2022, który portal wygenerował w 2022 – możliwy od osiągniecia w kolejnych latach
  • Domena i profil linkowy – ponad 500 ref domains, tematyczny serwis związany ze sportem, jednocześnie mocno lokalny ( pływalnie w różnych miastach Polski )
  • Nieprzerwana historia serwisu i domeny od 2013 roku
  • Aktualne statystyki portalu ( liczba UU, liczba sesji, wyświetleń i kliknięć )
  • Stan techniczny portalu
  • Fanpage na facebooku (ponad 10 000 obserwujących)

Jedyny warunek sprzedaży, to utrzymanie wszystkich ostatnio dodanych publikacji sponsorowanych przez min. 12 mc, zgodnie z regulaminami WhitePress / Linkhouse

Sposób sprzedaży:

Umowa sprzedaży wraz z przeniesieniem wszystkich praw autorskich, wystawienie faktury VAT +23%

Dlaczego sprzedajemy?

Główna motywacja do znalezienia Inwestora to przekierowanie środków ze sprzedaży na inny projekt (produktowy rozwój aplikacji expirki.pl). Zależy nam, aby dla serwisu iPlywamy.pl znaleźć nowego właściciela / wydawcę który lepiej wykorzysta jego potencjał i będzie w stanie jeszcze lepiej go monetyzować w przyszłości. Z drugiej strony, aktualnie roczny przychód jest na tyle satysfakcjonujący jak na jedną domenę, że sprzedaż w innej ( mniejszej ) kwocie nie będzie na ten moment możliwa.

Zachęcam do analizy – w razie pytań zapraszam do kontaktu tel. 669 222 505 lub jakub@jsdb.pl