Tworzenie własnej strony internetowej to niewątpliwie coś, o czym z pewnością wiele osób myśli. Chociaż percepcja latami się zmienia, to wciąż wśród niektórych krąży przekonanie, że taki wyczyn może być kosztowny oraz skomplikowany. Nic bardziej mylnego! W rzeczywistości nawet początkujący użytkownik może stworzyć swoją witrynę bez inwestowania bądź tylko z minimalnym kosztem. W naszym przewodniku chcielibyśmy przedstawić kilka rozwiązań, które to umożliwią, ukazując Wam, że stworzenie atrakcyjnej strony internetowej za darmo można uzyskać bez problemów. Zatem, jeśli jesteś w trakcie poszukiwań takiej osiwalności, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę w tym zakątku cyberprzestrzeni, to nasz artykuł na pewno Ci się spodoba oraz zapewnij się, że będziesz zadowolony z rezultatu.

1. Najpopularniejsze platformy do tworzenia stron internetowych

W odpowiedzi na pytanie, gdzie można założyć stronę internetową za darmo, pragniemy przedstawić Wam kilka popularnych platform, które oferują darmowe możliwości tworzenia stron.

Wix

Przede wszystkim warto wspomnieć o Wix, który gwarantuje interesujące możliwości zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym użytkownikom. Posiada drag-and-drop, co znacznie ułatwia tworzenie strony. Jednakże warto zwrócić uwagę na ograniczenia darmowego planu, takie jak widoczność reklam czy brak własnej domeny. Jeśli zdecydujemy się na płatne opcje, uzyskamy dostęp do dodatkowych narzędzi oraz usuniemy wszelkie ograniczenia.

WordPress.com

Kolejnym miejscem, gdzie można stworzyć stronę bez ponoszenia dodatkowych opłat, jest WordPress.com. Platforma ta jest niezwykle popularna wśród blogerów, ale daje również możliwość tworzenia stroniankorporacyjnych czy wizytówek. Darmowy plan obejmuje subdomenę wordpress.com oraz ograniczone funkcje, ale dla początkujących to możliwość wprowadzenia się w świat tworzenia stron.

2. Korzystanie z hostingu bezpłatnego

Jeśli zastanawiasz się, gdzie można założyć stronę internetową za darmo używając własnych plików, to usługi związane z bezpłatnym hostingiem mogą być dobre rozwiązaniem.

000WebHost

000WebHost oferuje darmowe usługi takie jak 300 MB miejsca na dysku, 3 GB przepustowości oraz subdomenę. Jako alternatywa dla komercyjnych usług hostingowych, może być to początek w razie potrzeby stworzenie własnej, dopracowanej witryny. Warto jednak spojrzeć na pewne ograniczenia, takie jak brak możliwości przypisania własnej domeny czy pomocy technicznej.

InfinityFree

InfinityFree przyjmuje do swoich użytkowników wszystkich, którzy pragną oferować swoim odbiorcom nieograniczone funkcje. W rzeczywistości jest to całkiem niezły wybór dla osób, które nie mają zbyt wielkich wymogów, choć warto zapoznać się z regulaminem, aby nie mieć żadnych problemów związanych z wykorzystywaniem usług.

3. Wykorzystanie gotowych programów do tworzenia stron

Istnieją również aplikacje, które umożliwiają zaprojektowanie witryny internetowej za darmo, a następnie przesłanie gotowych plików na bezpłatny hosting.

Mobirise

Jednym z przykładów takich programów jest Mobirise, który dostępnych jest zarówno na Windows, jak i MacOS. Umożliwia on tworzenie stron internetowych w technologii HTML5 oraz CSS3. Aplikacja działa na zasadzie przeciągnij i upuść, a więc także dla początkujących będzie łatwa w obsłudze.

Artisteer

Kolejny program, który warto zweryfikować, to Artisteer. Naszym zdaniem jest to narzędzie wartościowe dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać i tworzyć ogromne ilości treści na stronie, a jednocześnie są dostępne dla nich bez żadnych opłat. Daje ono możliwość przypisania własnej domeny, współpracy z serwerami FTP oraz cieszenie się szerszymi możliwościami dostosowywania szablonów.

Sumując, istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc w tworzeniu stron internetowych za darmo. Wybór zależy w dużym stopniu od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Warto pamiętać, że darmowe rozwiązania zwykle wiążą się z pewnymi ograniczeniami, dlatego warto również przemyśleć ewentualne przejście na płatne plany, w miarę jak rozwija się nasza strona i potrzeby się zwiększają.

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Streszczenie: Tworzenie stron internetowych za darmo

W artykule przedstawiono trzy główne metody, dzięki którym można założyć stronę internetową za darmo, wskazując najpopularniejsze narzędzia dla każdego z podejść. Pierwsza metoda opiera się na korzystaniu z popularnych platform do tworzenia stron internetowych, takich jak Wix czy WordPress.com, które oferują darmowe plany z ograniczeniami.

Druga metoda polega na wykorzystaniu bezpłatnych usług hostingowych, takich jak 000WebHost czy InfinityFree. Te usługi zazwyczaj pozwalają na osiągnięcie większego dostosowania strony internetowej, ale mają pewne ograniczenia w zakresie funkcji oraz wsparcia.

Wreszcie, ostatnia metoda dotyczy wykorzystania darmowych programów do tworzenia stron, takich jak Mobirise czy Artisteer, które mają prostą obsługę i umożliwiają tworzenie witryn w technologii HTML5 oraz CSS3. Po stworzeniu strony, gotowe pliki można przesłać na bezpłatny hosting.

Wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań, jednak warto zwrócić uwagę na ograniczenia, które niesie ze sobą wykorzystywanie darmowych rozwiązań.