Z pewnością nie jest tajemnicą, że posiadanie własnej strony internetowej jest dzisiaj kluczowym elementem sukcesu każdego biznesu, bloga czy też realizacji kreatywnych pomysłów. W dobie powszechnego dostępu do Internetu na całym świecie, umożliwienie istnienia naszych pomysłów w sieci jest bardzo ważnym krokiem. Chociaż z pozoru może się to wydawaćskomplikowane, zadanie, to jednak dzięki obecnie dostępnym na rynku narzędziom jest realnym i – co ważne – niekoniecznie kosztownym przedsięwzięciem. Zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem stron www, jak i dla tych, którzy mają już pewne doświadczenie we własnym zakresie warto skierować swoją uwagę na darmowe usługi hostingowe.

Jeżeli zatem zastanawiasz się, jaki darmowy hosting najlepiej sprawdzi się dla Twojej strony internetowej, niniejszy artykuł został napisany właśnie z myślą o Tobie! W dalszej części tekstu przedstawimy porównanie kilku popularnych ofert hostingów, które oferują swoje usługi na zasadzie darmowej, a także ich wady i zalety, co umożliwi Ci dokonanie informowanego wyboru, który z nich okaże się najbardziej korzystny dla Twojej strony.

Niniejszy artykuł wprowadzi Cię w tematykę darmowych usług hostingowych, ich zalet, mogących pojawiać się potencjalnych ograniczeń, a także porównanie popularnych ofert o darmowych usług na rzecz polskich i zagranicznych użytkowników w Internecie. Przez cały czas przeczytania tego artykułu będzie na pewno dużo interesujących informacji na temacie darmowych usług hostingowych, tak więc warmy zapraszamy do lektury znajdącą się poniżej!

1. 000WebHost – Jaki darmowy hosting? Spróbuj 000WebHost!

000WebHost to bardzo popularna opcja darmowego hostingu, która cechuje się prostotą użytkowania oraz szybkim czasem ładowania stron. Wśród najważniejszych zalet tego serwisu należy wymienić możliwość tworzenia stron bez reklam, co jest szczególnie istotne dla osób, które nie chcą narzucać swoim użytkownikom dodatkowej zawartości.

Korzyści z korzystania z 000WebHost

Do innych korzyści z korzystania z tego hostingu można zaliczyć:
Darmowy plan oferujący 10 GB przestrzeni dyskowej oraz 100 GB transferu danych miesięcznie
– Prostota w zakładaniu konta i obsłudze panelu administracyjnego
– Kompatybilność z najpopularniejszym systemem zarządzania treścią – WordPress.

Warto jednak zauważyć, że w przypadku darmowej wersji należy liczyć się z pewnymi ograniczeniami, takimi jak brak możliwości korzystania z własnej domeny czy konieczność wykorzystania subdomeny 000WebHost.

2. InfinityFree – Jaki darmowy hosting? Spróbuj InfinityFree!

InfinityFree to kolejny hosting, który warto rozważyć ze względu na swoje funkcje i darmowe możliwości. Ta opcja wyróżnia się przede wszystkim nieskończoną przestrzenią dyskową oraz transferem danych, co może być szczegółowo istotne dla właścicieli dużych stron internetowych.

Zalety korzystania z InfinityFree

– Brak reklam na stronie
– Możliwość korzystania z własnej domeny
– Darmowe certyfikaty SSL, co zwiększa bezpieczeństwo strony
– Wsparcie dla PHP 7.3, MySQL i .htaccess.

Jednakże InfinityFree nie jest pozbawiony wad – oprócz nieobsługi platformy WordPress nie pozwala na przenoszenie strony na inny serwer.

3. Awardspace – Jaki darmowy hosting? Spróbuj Awardspace!

Awardspace to kolejny darmowy hosting, który zyskał sobie dużą popularność, zwłaszcza wśród początkujących twórców. Ta opcja cechuje się między innymi darmowym planem z 1 GB przestrzeni dyskowej oraz 5 GB transferu danych miesięcznie.

Oto kilka zalet korzystania z Awardspace:

– Możliwość korzystania z własnej domeny
– Kompatybilność z systemem WordPress
– Brak reklam na stronach
– Prosty i przejrzysty panel zarządzania stroną.

Wśród ograniczeń warto wskazać stosunkowo niski limit transferu danych oraz frustrujący system obsługi klienta.

4. Byethost – Jaki darmowy hosting? Spróbuj Byethost!

Byethost to hosting, który oferuje darmowy plan z 5 GB przestrzeni dyskowej i nielimitowanym transferem danych. Dzięki temu może sprostać potrzebom nawet większych stron internetowych.

Co jeszcze warto wiedzieć o Byethost?

– Brak reklam na stronie
– Możliwość korzystania z własnej domeny
– Darmowe certyfikaty SSL
– Wsparcie dla PHP 7.3, MySQL i .htaccess.

Oczywiście, także tej opcji nie można uznać za idealną – nie poleca się jej osobom, które tworzą strony dla polskojęzycznych użytkowników z uwagi na słabo rozbudowaną dokumentację w języku polskim oraz ograniczone wsparcie.

5. Freehosting.com – Jaki darmowy hosting? Spróbuj Freehosting.com!

Jeżeli zastanawiasz się, jaki darmowy hosting warto wybrać, warto także zapoznać się z ofertą Freehosting.com. Ta usługa wyróżnia się dostarczaniem jednego z najbardziej doświadczonych supportów technicznych na rynku.

Zalety korzystania z Freehosting.com:

– 10 GB przestrzeni dyskowej i nielimitowany transfer danych
– Możliwość korzystania z własnej domeny oraz darmowe subdomeny
– Darmowe certyfikaty SSL
– Brak reklam na stronach.

Warto jednak pamiętać, że korzystanie z Freehosting.com może generować nieco wolniejsze ładowanie stron niż inne opcje.

6. GoogieHost – Jaki darmowy hosting? Spróbuj GoogieHost!

GoogieHost to jeszcze jedna opcja dla osób poszukujących dobrego darmowego hostingu. Serwis ten oferuje 1 GB przestrzeni dyskowej oraz nielimitowany transfer danych, a jego zalety to:
– Brak reklam na stronie
– Możliwość korzystania z własnej domeny oraz darmowe subdomeny
– Darmowe certyfikaty SSL
– Wsparcie dla PHP 7.3, MySQL, .htaccess i WordPress.

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Podsumowanie – Wybór darmowego hostingu

W niniejszym artykule porównaliśmy różne opcje darmowych usług hostingowych, aby pomóc Ci w wyborze najlepszego rozwiązania dla swojej strony internetowej. Najważniejsze kwestie, na które zwróciliśmy uwagę, to:

000WebHost: brak reklam na stronie, prostota obsługi, kompatybilność z WordPress, jednak z ograniczeniami w korzystaniu z własnej domeny
InfinityFree: nieskończona przestrzeń dyskowa i transfer danych, brak reklam, własna domena, darmowe certyfikaty SSL, lecz nieobsługiwanie WordPress
Awardspace: darmowy plan z 1 GB przestrzeni dyskowej, 5 GB transferu danych, brak reklam, kompatybilność z WordPress, własna domena, ale z ograniczeniami w transferze danych
Byethost: darmowy plan z 5 GB przestrzeni dyskowej, nielimitowany transfer danych, brak reklam, własna domena, darmowe certyfikaty SSL, lecz niezalecany dla polskojęzycznych użytkowników
Freehosting.com: 10 GB przestrzeni dyskowej, nielimitowany transfer danych, brak reklam, własna domena, darmowe certyfikaty SSL, ale z wolniejszym ładowaniem stron
GoogieHost: 1 GB przestrzeni dyskowej, nielimitowany transfer danych, brak reklam, własna domena, darmowe certyfikaty SSL, wsparcie dla PHP 7.3, MySQL, .htaccess i WordPress.

Wybierając darmowy hosting, warto zwrócić uwagę na oferowaną przestrzeń dyskową, transfer danych, obsługiwane technologie oraz ewentualne ograniczenia w zakresie własnej domeny czy korzystania z platformy WordPress. Decydując się na jedno z powyższych rozwiązań, będziesz w stanie stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną stronę internetową bez ponoszenia kosztów związanych z hostingiem.