Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak Twoja strona internetowa radzi sobie w wynikach wyszukiwania Google? Zdajesz sobie sprawę, że wysoka pozycja w tym globalnym gigancie jest niezwykle istotna dla Twojej firmy, produktu czy usługi oraz ma znaczenie dla ruchu organicznego na stronie? Prosty, więc odpowid na to pytanie, jednak co zlego słeć może być odbierane przez osoby, które będą go same dla siebie odkrywać w świecie informacji na temat, jak sprawdzić pozycję swojej strony w wyszukiwarce Google. Jeżeli chcesz więc dowiedzieć się, jak możesz osiągnąć każdają niższą pozycję w Google i monitorować poszczególne frazy kluczowe związane z Twoją stroną, to zachęcamy serdecznie do czytania tego artykułu. Spróbujemy tutaj wyjaśnic w krok po kroku krokach, jak można temu sprostać, przybliżając fachowe pojęcia, aby starać się być bardziej zrozumiałym i przystepnym dla zwykłych odbiorców.

Krok 1: Zrozumienie znaczenia pozycji strony w Google

Zanim przejdziemy do opisu jak sprawdzić pozycję strony w wyszukiwarce Google, warto zrozumieć, dlaczego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania jest tak ważna. W dzisiejszych czasach większość użytkowników internetowych korzysta z wyszukiwarek, głównie Google, aby znaleźć informacje, produkty czy usługi. Statystycznie rzecz biorąc, im wyższa pozycja Twojej strony, tym więcej użytkowników będzie mogło ją znaleźć oraz odwiedzić.

Krok 2: Poznanie narzędzi do sprawdzania pozycji strony w Google

Chcąc dowiedzieć się, jak sprawdzić pozycję strony w wyszukiwarce, warto zapoznać się z dostępnymi narzędziami służącymi do tego celu. Istnieje wiele bezpłatnych programów online, które pomogą ci monitorować pozycję strony w Google. Oto kilka z nich:

Google Search Console

To bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które pozwala na śledzenie, jak stronę indeksują boty przeszukujące. Daje też informacje na temat pozycji oraz wydajności poszczególnych fraz kluczowych.

SEMRush

Jest to popularne narzędzie do analizy pozycji stron w Google, które pozwala na monitorowanie pozycji dla różnych fraz kluczowych oraz porównywanie się z konkurencją. Warto zaznaczyć, że narzędzie oferowane jest na planach płatnych, lecz posiada też opcję ograniczonej funkcji darmowej.

Krok 3: Zbadanie słów kluczowych, dla których chcesz sprawdzić pozycję strony

Zanim zaczniesz używać narzędzi do sprawdzania pozycji strony w Google, warto zastanowić się, na jakich frazach kluczowych chcesz się skupić. Słowa kluczowe powinny być dobrze dobrane, aby przyciągać ruch na stronę oraz odpowiadać tematyce witryny.

Krok 4: Rejestracja oraz korzystanie z narzędzi do sprawdzania pozycji strony w Google

Google Search Console

Aby zacząć korzystać z Google Search Console, musisz się zarejestrować i dodać swoją stronę do narzędzia. Po zalogowaniu się, będziesz mógł monitorować, jak Twoja strona radzi sobie w wynikach wyszukiwania. Warto zaznaczyć, że Google Search Console nie pokazuje dokładnej pozycji każdej frazy kluczowej, a średnią pozycję, jednak i tak dostarcza cennych informacji na temat widoczności strony w Google.

SEMRush

W przypadku narzędzia SEMRush, po zarejestrowaniu się oraz dodaniu strony, będziesz mógł monitorować pozycję swojej strony dla wybranych fraz kluczowych. Dodatkowo, narzędzie to pozwoli Ci porównać swoją pozycję z konkurencją oraz śledzić zmiany pozycji na przestrzeni czasu.

Krok 5: Analiza oraz optymalizacja strony

Ostatnim krokiem w procesie sprawdzania pozycji strony w wyszukiwarce Google jest analiza wyników oraz ewentualna optymalizacja strony. Jeśli zauważysz, że Twoja strona nie osiąga oczekiwanych pozycji dla wybranych fraz kluczowych, warto dokonać optymalizacji strony pod kątem tych słów. Obejmuje to zarówno optymalizację treści, jak i techniczną stron, tak aby była szybko wczytywana oraz łatwo zdobywała linki.

Przy prowadzeniu jakichkolwiek projektów online, warto rozważyć tworzenie projektów na expirkach, czyli wygasłach i przejętych domenach z wartościowymi linkami i historią SEO. Dobrze dobrana expirka, z już zbudowanym profilem linkowym oraz historią funkcjonowania w Google może znacznie przyspieszyć indeksowanie nowego projektu oraz zmniejszyć wydatki na linkbuilding i pozycjonowanie strony w Google. W ramach projektu expirki.pl tworzymy bazę jednych z najlepszych domen SEO na rynku: W aplikacji expirki znajdziesz mocne domeny, wygasłe nawet po kilknastu latach z unikalnymi linkami ze stron fundacji, organizacji, firm, subdomen gov, edu i innych. Każdą domenę przed dodaniem do bazy expirki.pl szczegółowo i ręcznie weryfikujemy. Jeśli temat expirek jest dla Ciebie zupełnie nowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym szczególowym poradnikiem: https://expirki.pl/czyli-wygasle-i-przechwycone-domeny-seo/

Podsumowanie: Sprawdzanie pozycji strony w Google

W celu sprawdzenia pozycji strony w wyszukiwarce Google istotne jest zrozumienie znaczenia wysokich pozycji dla przyciągania ruchu oraz dobranie odpowiednich fraz kluczowych. Wykorzystaj dostępne narzędzia, takie jak Google Search Console oraz SEMRush, do monitorowania pozycji stron dla określonych słów kluczowych. Po zarejestrowaniu oraz dodaniu swojej strony do tych narzędzi, analizuj wyniki oraz optymalizuj stronę w oparciu o otrzymane informacje. Dzięki temu zwiększysz widoczność swojej strony w Google, co pozytywnie wpłynie na ilość odwiedzających.